facebook

Як зустріти хороших людей у житті

Життя надто коротке, щоб витрачати його на тих, хто висмоктує з вас щастя і радість.

«Ви – середня похідна п’яти людей, з якими ви проводите більше всього часу». Люди, якими ми себе оточуємо, здатні або підняти нас в небо або втягнути нас у прірву. Здатні наповнити нас енергією, або висмоктати її до останньої краплі, підтримати нас, коли вам нелегко, або критикувати при найменшій можливості, змусити нас усміхатися або ридати.

Кличте їх кланом, соціальною мережею, плем’ям, або навіть сім’єю. Але як би ви їх не називали, ким би ви не були, ви потребуєте в цих людях. Вам просто необхідна невелика група цих людей, які здатні підняти вас до хмар і вище – вище, ніж ви можете уявити.

Згадайте мудрі слова Анаіс Нін: «В кожному новому другові ми бачимо цілий світ – світ, який, можливо, навіть не народився до того, як він прийшов у наше життя, світ, породжений вашою зустріччю».

Саме тому прийміть рішення прямо тут і прямо зараз. Нехай вашою метою стане проводити якомога більше часу в компанії хороших людей. Розумних і цілеспрямованих людей, мислячих в тому ж напрямку, що і ви. Пам’ятайте, що будь-які особисті стосунки повинні допомагати вам, а не поранити вас.

Оточіть себе людьми, яких ви бачите ту людину, якою вам хотілося б колись стати. Вибирайте друзів, знайомством з якими можна пишатися, людей, якими ви захоплюєтеся, тих, хто любить і поважає вас – словом, тих, хто робить ваш день яскравішим і щасливішим, навіть просто перебуваючи поруч.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Життя надто коротке, щоб витрачати його на тих, хто висмоктує з вас щастя і радість. Коли ви звільняєте себе від негативних людей, або навіть від людей, які добрі і хороші, але зовсім вам не підходить, ви звільняєте себе для того, щоб бути собою… бути собою – це єдиний спосіб жити по-справжньому, в повну силу.

Головне – знайти саме тих людей, які гідні того, щоб бути поруч з вами! Ніколи не забувайте про те, що саме люди, яких ви впустили у ваше життя, визначають те, ким ви можете стати, – і ким неодмінно станете.

Звичайно, те, чи щасливі ви, найбільше залежить від вашого способу думок і погляду на життя. Але люди, якими ви оточуєте себе, теж грають у цьому неабияку роль, адже вони можуть або зробити вас щасливішими, або відняти неабияку частку наявного щастя. Більшість навіть не помічають, наскільки сильно від людей, яких вони підпустили до себе ближче, залежить їхнє щастя і благополуччя.

Якщо вам здається, що ваші стосунки з іншими людьми стали останнім часом напруженими, або навіть, що ви зовсім один у цьому світі, знайте – ваше плем’я існує, і воно завжди готове допомогти. Вам потрібно лише знайти його. Ну а якщо поруч з вами вже є доброзичливі люди, які завжди готові вам допомогти, пам’ятайте про те, що, швидше всього, у цьому світі є безліч інших членів племені, яких ви ще не зустріли.

Отримуйте задоволення від свого власного суспільства

Як це не іронічно звучить, але шлях до побудови здорових особистих відносин слід починати з того, щоб навчитися мати справу з самими собою, і отримувати задоволення від власного суспільства. Якщо ви починаєте збирати своє плем’я з чистого аркуша, коли у вас мінімальна кількість друзів (а то і немає їх зовсім), зробити це буде досить просто. У вас немає іншого виходу, крім як проводити більшу частину часу наодинці з самими собою. Але те ж саме вам потрібно зробити, якщо у вас є друзі, які тягнуть вас назад і негативно впливають на ваше життя – для того, щоб максимально відсторонитися від них, і почати все з чистого аркуша, вам, швидше за все, доведеться провести чимало часу наодинці, і гарненько все обдумати.

Щоб почати цінувати самотність сповна, ви повинні усвідомити свободу, яку вона несе з собою. Якщо вам комфортно в суспільстві самих себе, ви точно не почнете тягнутися до негативних людей, аби поруч був хоч хтось ще.

Ви можете проявити свободу вибору щодо того, з ким ви дійсно хочете проводити вільний час, замість того, щоб слухати голос вашого страху, що затягує вас у явно нездорові соціальні ситуації і відносини.

Знайдіть час для дійсно важливих для вас людей

Найбільш здорові і повноцінні відносини завжди зав’язуються між людьми, які пильно стежать за розвитком історії життя один одного, не упускаючи жодної дрібниці. Такі люди розуміють, що в будь-яких відносинах завжди довго залишається місце для емоцій, і тому вони завжди уважно слухають один одного, пам’ятають про найважливіші події в житті один одного, і намагаються помічати всі зміни в почуттях і життєвих обставин один одного у міру того, як змінюється світ.

Варто завжди пам’ятати про те, що найцінніший подарунок, який ми можемо коли-небудь вручити будь-якій людині, це наше повна, безроздільна увага – те, що ми знаходимося поруч з ним не тільки тілом, але і душею.

Бути поруч з іншою людиною, слухати її, не перебиваючи, не дивлячись на годинник і нікуди не поспішаючи – о, з цим компліментом ніщо не зрівняється. Цей широкий жест ніколи не залишається непоміченим, до того ж він допомагає нам отримати інформацію, необхідну нам для того, щоб дізнатися таку людину по-справжньому, і допомогти їй всім, чим можна.

Піклуйтеся про своє плем’я, допомагаючи членам досягати своїх цілей

Просувайте в своє плем’я здорові відносини. Зводьте разом людей у ваших соціальних колах, які мають спільні інтереси, надайте їм усю можливу допомогу, допомагайте їм інформацією та іншими ресурсами, і давайте їм знати, що, якщо їм знадобиться додаткова допомога, ви завжди готові її надати. На добро люди найчастіше відповідають добром, і це правда.

Попрацюйте разом над чимось корисним і осмисленим

Якщо у вашому оточенні є кілька людей, з якими вам хотілося б зміцнити стосунки, постарайтеся знайти спосіб попрацювати разом з ними над чимось, що цікаво не тільки вам, але і їм. Це заняття може бути яким завгодно – ви можете разом доглядати за клумбами у вашому кварталі або почати якийсь спільний проект, заради якого будете регулярно зустрічатися кілька разів на тиждень (вирішивши написати у співавторстві книгу або цикл статей, займаючись малюванням або створенням веб-сайтів). Коли ви працюєте з іншими людьми над чимось корисним, ви істотно зміцнюєте ваш зв’язок з ними.

Частіше спілкуйтеся з новими і позитивними людьми

Відвідайте семінар або конференцію на цікаву вам тему, повну позитивних людей, які мислять в одному напрямку з вами і прагнуть до самовдосконалення. Якщо ви будете частіше ходити на подібні заходи, ви неодмінно, коли настане час, зустрінете там саме тих людей, яких вам так давно не вистачало. Групу, яку можна сміливо назвати вашим плем’ям.

Намагайтеся якомога частіше і тісніше спілкуватися з позитивними, щирими, мотивованими людьми, у яких ви зможете багато чому навчитися, і які не будуть висмоктувати з вас сили, щастя і енергію, нічого не даючи взамін. Створюючи і розвиваючи особисті стосунки з людьми, націленими на постійне самовдосконалення, які прагнуть до якихось масштабних цілей, ви з часом зберете групу однодумців, готових піти за вами на будь-яку вершину, яку ви зробите своєю метою, і допомагатимуть вам в усьому, чим зможуть.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Як зустріти хороших людей у житті