facebook

ОСЬ ЩО ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ЗРОБИТИ, ЩОБ ЧАСНИК ВИРІС ВЕЛИКИМ

БАБУСЯ НАКАЗУВАЛА: «ЯК ПОСАДИШ ЧАСНИК – ТАК І ЗБЕРЕШ, А ВЛІТКУ НЕ ЗАБУДЬ ЩЕ Й ПРО КРОПИВУ». ОСЬ ЩО ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ЗРОБИТИ, ЩОБ ЧАСНИК ВИРІС ВЕЛИКИМ

Бабуся наказувала: «Як посадиш часник – так і збереш, а влітку не забудь ще й про кропиву». Ось що обов’язково треба зробити, щоб часник виріс великим.

Щоб виростити великі і здорові цибулини, мені довелося довго експериментувати, проводити, так би мовити, польові розслідування. Помилки врахувала, тепер радію врожаю. Джерело

Кажуть, що будеш багатим, якщо присниться часник. Дійсно, це не овоч, а скарб. Впевнена, що немає такого городника, яка б не садив цю культуру у себе на ділянці.

Часник дуже корисний для організму через багатий вітамінний склад, це просто криниця необхідних речовин. До того ж він, будучи природним антиоксидантом, може допомогти подолати недугу не тільки людині, а й рослинам. Часник надає смаку будь консервації. Як взимку без аджики? Тому часнику я саджу стільки, щоб і на закрутки вистачило, і всю зиму гоpя не знати.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Щоб виростити великі і здорові цибулини, мені довелося довго експериментувати, проводити, так би мовити, польові розслідування. Без помилок не обійшлося: то не туди посадила, то не так доглядала, то вже зібрано не досушити. Помилки врахувала, тепер радію врожаю.

Як посадиш часник – так і збереш

Згодом зрозуміла, що ця культура добре росте після гороху і огірків. Зазвичай, це сонячна грядка уздовж огорожі, яку я готую заздалегідь: скопати, розпушити, підсипати піску.

У жовтні, поки ще немає осінніх заморозків, часточки мого часнику, (заздалегідь замочені в розчині солі), благополучно приземляються в лунки. Місце не економлю, відстань між насінням витримую двадцять сантиметрів. Більше п’яти сантиметрів глибину не роблю, тому що за зиму він сам заглиблюється в землю.

Як тільки зійшов сніг і ще не з’явилася трава, починають прокльовується перезимувавші саджанці. Земля під вагою снігу стає твердою, тому я обережно її розпушую, даю вдосталь надихатися прокинувшомуся чуду.

Часник, як і всі овочі, потрібно поїти і підживлювати. Хімію в городі я намагаюся застосовувати в дуже малій кількості. Зола, яєчна шкаралупа і висушені бананові кірки – ось моя підгодівля.

Влітку хімічу в бочці своє добриво: настоюю в воді кропиву, додаю туди пачку сухих дріжджів, трохи старого варення і трохи курячого посліду, яку випрошую у сусідів. Дня три – чотири постоїть, і частування для всіх рослин готове.

Цією сумішшю, розведену водою, поливаю всі рослини на ділянці. У тому числі і часник. Помітила, що після того, як починають рости стрілки, часник в поливі не потребує. Після видалення стрілок він хоче товстіти.

Він міцніє і формується без вологи (за винятком дуже спекотного і сухого літа). За необхідності я викопую цибулинки для приготування страв. Бадилля подрібнюю і настоюю, – ця суміш відлякує мурах і інших комашок від рослин.

В кінці липня або на початку серпня часник всім своїм виглядом показує, що йому вже набридло сидіти в землі, немов кpичить: можу потріскатися! Якщо на стрілках (я їх не всі вирізаю влітку) утворилися потріскані бульбочки і почали жовтіти листя – пора збирати.

Разом з бадиллям промиваю цибулини, обрізаю їм бородаті корінці і добре висушую. З сухих стебел з часником я плету косички або вінки. У підвішеному вигляді часникові коси продовжують сушитися під навісом. Ось і всі премудрості.

Відмінних вам урожаїв!

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

ОСЬ ЩО ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ЗРОБИТИ, ЩОБ ЧАСНИК ВИРІС ВЕЛИКИМ