facebook

В Україні знизять ціну на газ для населення: скільки заплатимо

АК “Нафтогаз” узгодив із Кабінетом міністрів зниження регульованої ціни на газ для населення і теплової генерації на травень 2019 року до 8247 гривень за тисячу кубічних метрів.

Про це повідомляє прес-служба “Нафтогазу”. Згоди дійшли на нараді, яка відбулася 22 квітня за участю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голови правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

“Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів нижча встановленої в постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна для промисловості перевищить встановлений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому ж рівні”, – уточнюється в повідомленні.

Зміни до діючих договорів на продаж газу між “Нафтогазом” і всіма контрагентами, які купують газ відповідно до вимог Кабміну, будуть внесені протягом травня 2019 року.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пригрозив звільнити голову НАК “Нафтогаз-Україна” Андрія Коболєва, якщо компанія до 24 квітня не знизить ринкову ціну на газ для населення.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У відповідь у “Нафтогазі” заявили, що з 1 травня їм доведеться підняти ціну на газ для населення на 15%, якщо уряд не скасує Положення про покладання спеціальних обов’язків.

При цьому в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості раніше пояснили, що НАК “Нафтогаз” має законне право не піднімати з 1 травня ціну на газ, що відпускається для потреб населення, а також має можливість опустити його вартість нижче ціни в 8,55 грн/куб. м, оскільки 3 квітня було прийнято постанову Кабміну, якою “Нафтогазу” дозволили коригувати тариф на газ.

Отже, у квітні в Україні знизили ціну на газ для населення з 8,55 грн за куб. м до 8,38 грн за куб. м.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

В Україні знизять ціну на газ для населення: скільки заплатимо