facebook

Про що домовились Зеленський і голови фракцій щодо розпуску парламенту

Президент України Володимир Зеленський і лідери фракцій Верховної Ради попередньо домовилися про проведення дострокових парламентських виборів 21 липня 2019 року. Відповідний указ президента, швидше за все, з’явиться 22 травня.

Коротко про результати розмови Зеленського з головами фракцій:

Домовилися провести дострокові парламентські вибори 21 липня 2019 року;
Обговорили зміни до виборчого законодавства про скасування мажоритарної складової,
Про зниження прохідного бар’єру на виборах народних депутатів до 3% (зараз – 5%).
“Консультації пройшли. Орієнтовно вибори на 21 липня. Але ми повинні змінити виборче законодавство”, – сказав після засідання лідер Радикальної партії Олег Ляшко та додав, що його партія піде на вибори.

Зеленський скерує голові парламенту листа для проведення позачергового засідання Ради для зміни виборчого законодавства, додав нардеп. Позачергове засідання може відбутися протягом наступних 3 днів.

Заява “Блоку Петра Порошенка”
“З погляду нашої фракції і партії БПП, є два аспекти в цьому всьому. Перше – це політичний аспект. Я хотів би підтвердити, що БПП готовий до дострокових парламентських виборів і обов’язково братиме в них участь. Щодо юридичного аспекту, є порушення Конституції”, – заявив голова фракції БПП Артур Герасимов.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Заява “Народного фронту”
Партія “Народний фронт” має намір брати участь у позачергових виборах до Ради, заявив лідер парламентської фракції Максим Бурбак.

Що стосується участі нашої партії у виборах, хотів би ще раз підтвердити – ми їх не боїмося, готові і про це жоден раз заявляли,
– сказав Бурбак.

Він додав, що також вважає розпуск Ради політичним рішенням, адже не вбачає для цього конституційних підстав.

Позиція “Відродження”
Співголова партії “Відродження” Віталій Хомутиннік заявив, що Зеленський запропонував змінами до виборчого законодавства скасувати мажоритарну складову і знизити прохідний бар’єр до 3% на виборах народних депутатів.

За словами Хомутинніка, з ініціативи фракцій обговорювали також уточнення норм про імперативний мандат.

Позиція “Самопомочі”
“Досягнуті сьогодні домовленості – це те, про що ми як політична сила “Самопоміч” пропонували протягом останніх декількох років. Це повне перезавантаження парламентської влади в Україні. Дострокові вибори, які ми підтримуємо”, – заявив голова фракції “Самопомочі” Олег Березюк.

Але, більше того, президент пропонує парламенту і дає шанс виправити те, чого ще не зробив парламент. А це – руйнація феодальної злочинної мажоритарки або прикормлених округів,
– додав Березюк.

Він додав, що ще є питання імперативного мандату: “що якщо раптом тушки захочуть тоннами переходити з однієї фракції в іншу, їм треба це заборонити. Але це вже викликало дискусію. Тому що тушки є завжди вигідними для тих, хто маніпулює, користується владою у власних інтересах”.

Позиція “Батьківщини”
Рада не зможе ухвалювати рішення після указу президента про дострокове припинення її повноважень, заявила лідерка фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

“З моменту видання указу, згідно з 85-ю і 90-ю статтями Конституції, парламент не може приймати закони, інші рішення, а може тільки піти на вибори”, – сказала Тимошенко.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Про що домовились Зеленський і голови фракцій щодо розпуску парламенту