facebook

Масова еміграція українців може призвести до демографічної катастрофи.

Близько 9 мільйонів українців щороку вирушають на сезонні роботи за кордон.

Близько 9 мільйонів українців щороку вирушають на сезонні роботи за кордон. Понад три мільйони – працюють там постійно.

Статистика демонструє, що здебільшого трудова міграція – сезонна і часто ризикована для громадян, передає “УНІАН”.

З весни до пізньої осені – сезонні польові роботи за кордоном – у топі пошукових запитів українців на рекрутингових сайтах. На перший погляд збір ягід і фруктів – робота з високою платнею і без особливих вимог до позивачів. Однак реальність зовсім інша.

“Якщо хтось через свою дурість, чи через свою безпам’ятність, чи ще через якусь іншу причину зійшов із поля, тоді день йому не зараховується, він вважається не на роботі – прогул і штраф 150 злотих”, – наголошують заробітчани.

Юрист Марія Натха пояснює, що мігранти, які погоджуються на сезонні роботи, найбільше ризикують втратити пенсію чи пільги.

“Якщо це управлінський клас робітників, то тоді зараховують і компанії нормально ставляться до цього. Якщо ж це, скажімо так, роботи сезонні, то з цим важко. Оскільки навіть в Україні сезонні роботи не будуть зараховуватися до робочого стажу. Треба читати, який контракт, з ким підписується і чи буде гарантія, що потім в Україні це буде зараховуватися у трудовий стаж”, – зазначає юрист.

Сьогодні на заробітки за кордон уже виїхали більш як 3 мільйони українців. В інституті демографії кажуть: якщо міграційний потік вчасно не зупинити, наслідки для України стануть катастрофічними.

“Імміграція – то справи держави, державної влади і політики. І всього іншого. І тут є така ситуація: чим швидше ми будемо наздоганяти сусідні країни за рівнем та якістю життя, можливо, навіть якість важливіша, то, ясно, що менше буде виїжджати”, – зауважує директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Елла Лібанова.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
Масова еміграція українців може призвести до демографічної катастрофи.