facebook

У Польщі чоловік попросив суд засудити його до на два роки за образи українців в інтернеті.

Поляк, який у веб-мережі ображав українців, євреїв і німців з приводу їхньої національності, попросив суд добровільно відбути покарання.

Добровільно відбути покарання у вигляді двох років обмеження волі висловив бажання громадянин Польщі, якого обвинуватили у тому, що він понад 80 разів образив у веб-мережі іноземців з приводу їхньої етнічної, расової та національної приналежності.

Обвинувачення в обвинувальному акті охоплюють період від вересня 2017 року до лютого 2019 року. Ярослав Ф. на веб-порталах ображав українців, євреїв та німців. Обвинувачення стосуються, зокрема, образи посла Ізраїлю та консула Німеччини. В опублікованих чоловіком коментарях він використав такі образливі вирази, як: «примітивний дикун», «свиняче плем’я», «свинячий народ», «стерво», «парші», «людський підвид» тощо.

У середу Ярослав Ф. у суді Вроцлава відмовився давати пояснення та відповідати на запитання. Суд зачитав його пояснення, які він дав під час підготовчого провадження. Обвинувачений сказав, що не розумів, що написання коментарів у такій формі є злочином. «Я не діяв із переконанням, що я вчиняю якийсь злочин. Я вважав, що перебуваю у межах свободи слова. Я писав усе це під впливом емоцій, після прочитання поміщених публікацй. У мене до представлених у них подій емоційне ставлення з уваги на історію моєї родини. Мій дідусь єдиний із шестиособової родини пережив волинську різню», – сказав він.

Ф. визнав, що його коментарі були вульгарними, за що, як сказав у поясненнях, йому соромно. «Я ніколи свідомо і навмисне не закликав би до вчинення злочинів (…), мої дописи були тільки коментарями певних подій та висловлювань інших осіб. Я шкодую і мені соромно», – визнав він.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Обвинувачений захотів добровільно відбути покарання. Він попросив для себе два роки обмеження волі у вигляді громадських робіт та висвітлення вироку в одній із місцевих газет.

Прокурор підтримав це покарання. «Цей вид злочину останнім часом широко розповсюджений, але ця справа є безпрецедентною у масштабах країни щодо числа та значення цих висловлювань», – сказала прокурор Юстина Тшцінська.

Суд відтермінував оголошення вироку до 17 липня. Водночас він підтримав прохання підсудного щодо добровільного відбуття покарання.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

У Польщі чоловік попросив суд засудити його до на два роки за образи українців в інтернеті.