facebook

“Це болісний процес”: Стало відомо коли вперше зберуться новообрані депутати

Після дострокових виборів Верховної Ради почнеться підготовка першого засідання нового складу парламенту – робоча група визначить розсадження депутатів у залі і розподілить комітети.

Згідно з чинним законодавством, перше засідання Ради дев’ятого скликання має відбутися не пізніше 10 вересня. При цьому в апараті парламенту прогнозують, що новообрані депутати після виборів зберуться максимально швидко.

Так, після голосування, яке пройде 21 липня Центральна виборча комісія зобов’язана протягом 20 днів оприлюднити офіційні результати в офіційних газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” та вказати список обраних парламентаріїв.

Крім того, Рада повинна зібратися на першу сесію у залі парламенту не пізніше, ніж на 30-й день після оголошення результатів голосування. Таким чином, перше засідання парламенту має відбутися до 10 вересня.

“Думаю, що ми будемо дихати в спину датам, передбаченим законом. Тобто, буде максимально швидка розв’язка всього”, – припустив перший заступник керівника апарату Верховної Ради Петро Боднар.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Згідно з регламентом Верховної Ради, голова парламенту попереднього скликання – Андрій Парубій – організовує формування підготовчої депутатської групи з числа новообраних народних депутатів для підготовки пленарних засідань першої сесії. Спікер повинен скликати таку групу протягом 10 днів після офіційного оголошення результатів виборів.

Боднар зазначив, що після оголошення результатів виборів спікер Верховної Ради 8-го скликання звертається до партій, від яких чекає пропозиції щодо членів підготовчої групи.

“Думаю, що формально це буде дуже швидко”, – сказав він.

Політичні партії, що пройшли до Верховної Ради, делегують по одному представнику від 15 нардепів, обраних у загальнодержавному або одномандатному (мажоритарному) окрузі. Аналогічним чином направляють в робочу групу своїх представників депутати, що пройшли в парламент за мажоритарними округами як самовисуванці.

За словами першого заступника керівника апарату Ради, підготовча група буде займатися, зокрема, розсаджуванням народних депутатів в сесійній залі.

“Це болісний процес. Тому що депутати дуже уважно ставляться до того, де вони будуть сидіти”, – уточнив він.

Крім того, перелік комітетів і розподіл народних депутатів для роботи в них, вказав Боднар, також будуть відомі на етапі роботи підготовчої групи.

“Це буде напрацьовано в робочій групі, виноситься в залу і відбувається голосування на першому засіданні”, – пояснив він.

Боднар розповів, що робоча група буде складатися з трьох підгруп, одна з яких буде готувати сценарій першого засідання, інша – займеться розподілом нардепів по комітетах, ще одна – з матеріально-технічних питань, зокрема, щодо організації прибуття парламентаріїв на сесію, їх розселення за потреби.

В апараті Верховної Ради відзначили, що рішення організаційних та установчих питань роботи нового скликання парламенту, формування парламентських органів може проходити на декількох засіданнях. Там пояснили, що перш ніж парламент приступить до роботи над законопроектами, належить запустити роботу комітетів.

Крім того, перший заступник керівника апарату розповів, що новообраним членам парламенту проведуть свого роду тренінг.

“Буде навчання. Депутати зайдуть в залу, і їм потрібно роз’яснити, як правильно голосувати, в який момент натискати на кнопочку. Це буде”, – підкреслив Боднар.

Перше засідання новообраної Ради відкриє найстарший за віком народний депутат, він же буде зачитувати текст присяги, яку перед відкриттям першої сесії складуть і скріплять підписами нардепи.

До обрання Верховною Радою тимчасової президії засідання парламенту веде глава підготовчої групи.

Згідно з регламентом, на пленарних засіданнях першої сесії формується тимчасова президія, з доповіддю виступає голова Верховної Ради попереднього скликання, формують лічильну комісію, вибирають спікера Верховної Ради нового скликання і його заступників, а також заслуховують позачергове послання президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України. На першій сесії вирішують також низку організаційних питань.

На урочисте засідання Верховної Ради з нагоди прийняття присяги новообраними народними депутатами апарат парламенту запрошує парламентаріїв попереднього скликання, президента України, прем’єр-міністра, членів Кабінету міністрів, суддів Конституційного суду, голову Верховного суду, генерального прокурора, омбудсмена, голову Рахункової палати та інших офіційних осіб за рішенням підготовчої групи.

Відзначимо, що незадовго до проведення виборів президент Володимир Зеленський зажадав провести позачергове засідання парламенту, щоб ще до виборів депутати прийняли важливі законопроекти.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Це болісний процес”: Стало відомо коли вперше зберуться новообрані депутати