facebook

У навчальних закладах Прикарпаття вводять карантин до 3 квітня

Сьогодні в Івано-Франківській облдержадміністрації терміново зібрали протиепізоотичну комісію та нараду, щоб вирішити питання щодо введення карантину в навчальних закладах області.

Про це повідомив в. о. голови ОДА Віталій Федорів. Він зауважив, що Уряд запропонував призупинити навчальний процес у садках, школах та ВНЗ з 12 березня по 3 квітня.

“Ми сьогодні очікуємо поширеного рішення уряду. Всі заходи будуть вписані в протокол нашого засідання, і вони будуть обов’язкові на території області”, – сказав Федорів.

За словами керівника обласної епідеміологічної служби Ірини Кобецької, на Івано-Франківщині визначили 11 закладів в госпітальних округах, є 50 боксів і понад 450 місць для прийняття хворих з підозрою на коронавірус.

Члени протиепізоотичної комісії напрацювали ряд рекомендацій у зв’язку з ситуацією, що склалася. Зокрема, рекомендували:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

– ОДА провести селекторну нараду з мерами міст області, головами райдержадміністрацій і лікарями районів.

– Сформувати додаткові бригади лікарів на випадок погіршення ситуації в області.

– Оцінити потенціал відпочинкових закладів і передбачити місця можливої обсервації. Забезпечити їх дезинфікаторами та засобами захисту.

– У геріатричних пансіонатах провести дезинфекції, та взяти під нагляд, оскільки в них живе уразлива до коронавірусу категорія людей.

– Організувати встановлення дозаторів з антисептиками в установах, де є скупчення людей, як ЦНАПи, банки.

– У разі ускладнення ситуації в області залучити Нацгвардію.

Віталій Федорів зазначив, що всі рекомендації узагальнять та зіставлять з пропозиціями Кабміну.

Накладні про закупівлю дезинфекторів, інфрачервоних датчиків та швидких тестів на виявлення грипу А і Б передали в Департамент охорони здоров’я ОДА. За словами голови протиепізоотичної комісії, хворих будуть спершу перевіряти швидкими тестами на грип. При негативному результаті за протоколом відбиратимуть зразки аналізів та передаватимуть у відповідну лабораторію для тестування на коронавірус. Наразі швидких тестів на визначення коронавірусу немає.

Заступниця голови ОДА Марія Савка зауважила, що на профілактику від коронавірусу виділили з бюджету 1,8 млн грн, на які закупили дезинфекційні засоби. За її словами, не всі ОТГ і райони працюють в цьому напрямку. Треба скласти перелік, на що конкретно мають піти гроші. Надзвичайно важлива дезинфекція транспортних засобів, які прибувають в область.

Головний лікар обласної інфекційної лікарні Роман Остяк розповів, що у закладі є 80 одноразових та 28 багаторазових протимікробних комбінезонів, вісім протичумних костюмів. Завтра очікується поставка ще 80 багаторазових костюмів. Цього має вистачити на три тижні карантину.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

У навчальних закладах Прикарпаття вводять карантин до 3 квітня