facebook

Продали їх! У Зеленського відреагували – спекулянтам кінець, вони догрались – прем’єр в шоці

Прем’єр-міністр Словаччини Петер Пеллегріні заявив, що його країна планувала купити в Україні 2 мільйони штук медичних масок, але їх перехопив німецький покупець.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це Пеллегріні розповів в ефірі телеканалу Ta3.

За словами прем’єра, Словаччина домовилася про купівлю 2 мільйонів медичних масок за 1,2 млн євро і продавець вимагав оплату готівкою.

“Ми конкуруємо з кожною країною на загальному ринку. Ми вже приготували валізу з 1,2 млн євро готівкою і збиралися летіти за масками урядовим літаком. Але прийшов німецький перекупник, заплатив і купив їх”, – сказав Пеллегріні.

Він не уточнив, з ким саме словацький уряд вів в Україні переговори щодо купівлі масок – приватною особою, підприємством або державною установою.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Як відомо, 11 березня Кабінет міністрів України ввів заборону на експорт медичних масок та інших засобів захисту.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба відреагував на дану інформацію, заявивши, що якщо Словаччина дійсно намагалася купити маски, то планувала це в обхід нашого законодавства.

“Немає зараз в Європі країни, яка не полювала в усьому світі на маски і респіратори. Коли все це закінчиться, я зможу розповісти багато цікавих історій на цю тему. А зараз скажу одне: якщо Словаччина дійсно намагалася купити маски, то планувала це в обхід нашого законодавства. Експорт мінімум до 6 червня заборонено. Спроби наших компаній і ділків на замовлення будь-кого з-за кордону експортувати – незаконні. Ми жорстко будемо блокувати їх разом з Міністерством внутрішніх справ і митницею. Здоров’ям громадян не торгуємо”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Зазначимо, Шмигаль доручив Антимонопольному комітету України перевірити ціни на засоби індивідуального захисту.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі програми “Право на владу”.

“Є доручення прем’єр-міністра Антимонопольному комітету перевірити всі ціни, які є на ринку як на засоби індивідуального захисту, так і на інші речі, які використовуються в протидії зараженню коронавірусною інфекцією”, – сказав Ляшко.

За словами Ляшка, спекулянтів за накрутку цін притягнуть до відповідальності. Він додав, що якщо такі факти будуть встановлені, то будуть певні стягнення або санкції до порушників законодавства.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Продали їх! У Зеленського відреагували – спекулянтам кінець, вони догрались – прем’єр в шоці