facebook

Зміна клімату, коронавірус. Що далі?

Катастрофа наближається?

Протягом останніх десятиріч світова увага прикута до змін клімату. Але за останні п’ять років ці зміни набули катастрофічного характеру. Вони видались найбільш спекотними за весь період температурних досліджень.

Середня температура на планеті підвищилась на 1.1 градуса у порівнянні з доіндустріальним періодом. Температурні рекорди б’ють усі щорічні рекорди, танення льодовиків відбувається набагато швидшими темпами, а в деяких місцях вони вже взагалі зникають, невпинно росте рівень світового океану, значно підвищується кислотність води.

Зміни клімату набули вже такого характеру, що будь-яка людина це вже може відчувати, незалежно від того, де вона живе. Тобто ця проблема набула загальнолюдського характеру і є планетарною за своїми масштабами. Заходи, які здійснюють країни і уряди є неефективними і не дають належного результату.

Ми на межі загибелі людства! Уже усім давно стало зрозуміло, що головною причиною цих кліматичних змін планетарного масштабу є діяльність людини. Спасіння життя на планеті зараз тільки в одному – негайне зменшення в десятки разів викидів вуглекислого газу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У минулому році планетою прокотились природні лиха такого планетарного характеру – зокрема масштабні лісові пожежі а Австралії. До речі, я в цей час був саме в південно-східній частині цього континенту і відчув в повній мірі трагізм ситуації коли гинуть мільйони тварин, горять сотні тисячі гектарів величезних евкаліптів, і фактично нічого не можна зробити! Засуха була також причиною величезних пожеж і в Амазонці – легенях планети. Було важко дивитись на великі площі чудових лісів бразильської Амазонки які вигоріли.

Катастрофа наближається. Людство належним чином не реагує, продовжує свою діяльність, яка кожний рік наближає нас до загибелі. Не усі країни і уряди усвідомлюють масштаби наближення катастрофи, не здійснюють механізми планетарного масштабу для спасіння життя на Землі. Але для людства виникло ще одне випробування, яке теж становить загрозу життю людей на планеті – короновірус.

Можливо цей коронавірус є останнім попередженням для людства. В 2011 році на екрани вийшов тепер уже усім відомий американський фільм «Зараза». Тоді ще ніхто не знав, що майже все, що відбувається на екранах в цьому фільмі жахів, буде майже повністю відтворено в сьогоденні.

Через дев’ять років коронавірус захопив майже усю планету і те, що було показано на екранах, почало відбуватись у реальному житті! Але тоді в 2011 році на ті події, які розгортались на екрані, мало хто серйозно зреагував, як, до речі, і на крик екологів про загрозу життю людства через зміну клімату.

Дехто взагалі вважав це фантастикою, видумкою авторів фільму. Тоді ще не усвідомлювали – що цей фільм не фантастика, а застереження, адже події, які були дев’ять років тому показані на екрані, майже повністю відтворені зараз у реальному житті.

Ці збіги вражають! Що це? Геніальна інтуїція чи передбачення голлівудських кінематографістів, чи підготовка населення планети до ще однієї світової катастрофи? В одному із своїх інтерв’ю автор сценарію цього фільму зазначив, що головна мета стрічки показати, наскільки людство не готове протистояти пандемії такого масштабу.

Що ще повинно відбутись на планеті, щоб людство нарешті зрозуміло, що жити так, як раніше вже не можна, що потрібні узгоджені дії країн і урядів. ООН має набути зовсім іншої якості, або замість цієї неефективної структури має бути створений новий світовий орган, який буде діяти як світовий уряд.

Його головним завданням має бути збереження життя на планеті Земля! Зміна клімату не навчила людство, можливо, коронавірус навчить, що головне – це збереження життя на планеті!

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Зміна клімату, коронавірус. Що далі?