Будь-який спортсмен, який активно розвиває своє тіло, напевно задавав собі питання про вигоду для нього спортивного харчування. Є безліч різних методик покращення свого тіла (фітнес, бодібілдинг), проте при всьому розмаїтті в них вправ, навіть в умовах інтенсивної роботи і максимальних енерговитрат неможливо досягти результатів, яких досягають спортсмени, які користуються спортивним харчуванням. Забезпечити приріст м’язової маси можливо і без спортивних спеціалізованих добавок, однак прогрес зростання помітно сповільниться.
Головний анаболічні стероїди – це їжа
Абсолютно ясно, що головний анаболічні стероїди – їжа. Це обов’язково підтвердить майже будь-який професійний інструктор. Тренери будуть в цьому абсолютно праві, адже при наборі маси м’язів абсолютно необхідний строгий, розмірений і розрахований до дрібниць режим споживання їжі. Але потрібно розуміти, що спортивне харчування є доповненням до їжі, а не її заміною. Не слід намагатися набрати м’язову масу, вживаючи лише протеїни. В спортивному харчуванні міститься багато речовин, які допомагають людині наростити м’язи, проте добавки не розраховані на повну заміну їжі на них. Наприклад, вуглеводи людина бере з нормальної їжі, як складні, так і прості.
Правильне здорове харчування
Існують новачки в спорті, які вважають, що все спортивне харчування включає в себе тільки білкова речовина у вигляді порошку з водою або молоком, яке в подальшому потрібно приймати до/після тренування. Така думка абсолютно неправильна. Справжнє спортивне харчування включає також вітаміни й інші речовини, що впливають на процеси організму. Без вітамінів спортсмен навряд чи зможе досягти найвищих результатів у своєму виді спорту. Справжнє спортивне харчування містить не тільки білок і амінокислоти, тут присутні і різні вуглеводи, мінерали, вітаміни. Це зумовлено потребою людського організму в наявності великої кількості енергії для ефективного росту м’язової маси. Цю енергію спортсмен прагне відновлювати, адже без неї нічого не вийде.
Сьогодні є дуже багато різних думок щодо того, чи варто користуватися білково-вітамінними добавками. Якщо спортсмен-важкоатлет займається для того, щоб встановлювати нові рекорди, то спортивне харчування обов’язково має бути присутнім в його раціоні. Це умова, яку не можна не врахувати при постановці спортсменом мети розвивати своє тіло.