facebook

Притча про те, як вороги, неусвідомлено для себе, здатні принести вам користь

В одній державі настільки вірили в провидіння, що у них був такий звичай: кожному засудженому на смерть перед стратою пропонувалося тягнути жереб долі. У мішечку були всього 2 листочка – «Життя» і «Смерть». Якщо засуджений витягав перший листок, його милували. Якщо другий – вирок тут же приводили у виконання. Таким чином, у кожного засудженого була надія до самого останнього моменту, а у суддів був додатковий голос «згори» за або проти прийнятого ними рішення.Так уже сталося, що один чоловік відкрив свою справу, вона стала потроху процвітати, а разом з успішністю, як це часто буває, з’явилися недруги. Вони спочатку наклепом домоглися арешту чоловіка, а потім і підписання йому смертного вироку.

Знаючи про те, що у засудженого завжди є шанс на порятунок, вони обманом викрали з мішечка листочок з написом «Життя» і додали другий листочок з написом «Смерть». Таким чином вороги не залишили чоловікові жодного шансу врятуватися – який листочок він би не витягнув, його чекав вирок.
Але у людини були і друзі. Вони дізналися про підступи ворогів, проникли до засудженого до в’язниці і розповіли, що в мішечку на нього чекають два «смертельних» листочка. Друзі радили розповісти про це суддям і настояти на перевірці мішечка з жеребом.
Але, як не дивно, засуджений зрадів цій звістці, попросив нікому про це не розповідати і повідомив, що це врятує його. Друзі вже вирішили, що у нього перед смертю затьмарився розум, але він умовив їх зберігати мовчання.
На наступний ранок чоловік витягнув жереб долі і … його відпустили на свободу.
І друзі, і вороги, знаючи про два смертельні вироки в мішечку, дивувалися: як він зміг вийти з такого, здавалося б, безвихідного становища?

А чоловік вчинив так: витягнувши листочок з мішечка, він, не читаючи, тут же проковтнув його. У суддів не залишалося іншого вибору, окрім як подивитися, який листочок залишився в мішечку. А так як там була «Смерть», то було офіційно встановлено, що чоловік витягнув «Життя».
Таким чином вороги, готуючи людині вірну загибель, мимоволі привели її до спасіння.
Не забувайте: вороги від поганого життя не з’являються. Якщо вони у вас є – значить, ви варті того, щоб вам заздрити. А у будь-якої талановитої людини недоброзичливці будуть завжди – тільки в силу того, що не всі таланти дісталися їм.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Притча про те, як вороги, неусвідомлено для себе, здатні принести вам користь