facebook

Положення МОЗ про початок навчального року на практиці: що кажуть вчителі

Що не так із положенням, чи дійсно рекомендації складно реалізувати — розповіли освітяни.(Портал Всеосвіта).


Нещодавне оприлюднення рекомендацій від МОЗ щодо навчання з 1 вересня [постанова МОЗ №42 від 30.07.2020 р.] викликало низку дискусій як у батьківській, так і педагогічній спільнотах у соцмережах. Серед учасників дискусій думки розділилися: є ті, хто критикує нові правила навчання, і ті, хто каже, що вони однозначно кращі, ніж дистанційна освіта.

Документ налічує 26 пунктів вимог щодо організації освітнього процесу в період карантину. Ознайомитись із ними можна тут.

Резонансним стало обурення щодо маскового режиму. Освітяни невдоволені й не уявляють, як провести у масці весь день. Хоча у положенні окремо зазначено, що на уроках маски не є обов’язковими: «Захисні маски можуть не використовуватися при проведенні занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування між приміщеннями навчального закладу використання захисних масок обов’язкове».

Зокрема, невдоволення батьків та освітян стосується й декількох інших пунктів. Так, наприклад, одним не зрозуміла процедура забезпечення шкіл необхідними протиепідеміологічними засобами захисту, іншим не зрозумілий перебіг уроків, а треті взагалі обурені такими рекомендаціями в цілому.

В одній із дискусій освітянка зрозуміла з положення так, нібито забезпечити вчителів засобами захисту мають директори шкіл.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

В іншій дискусії звучать невдоволені запитаня:

Де засновник школи візьме гроші на все перераховане? Все скинули на місцеві бюджети, — пише освітянка в мережі фейсбук.

Можна знайти й тих, хто зовсім по іншому роз’яснює ситуацію:

Мають забезпечити органи місцевого самоврядування, які і є засновниками закладів освіти. Це їх обов’язок. До чого тут директори? — не розуміє пані Ліна.

Журналісти “Всеосвіти” звернулися до Андрія Олійника, вчителя початкових класів, аби він розповів, як ставиться до умов, прописаних у положенні і чи реально такі рекомендації виконати:

З нетерпінням чекаю 1 вересня і дуже радий, что у Влади все ж таки вийшло розробити доступні рекомендації. До цього моменту в мене було хвилювання стосовно того, що і вчителю і дітям потрібно постійно знаходитись у масці. Бо якщо враховувати неймовірну спеку у вересні, приблизно +35 С°, то витримати це важко і дітям, і вчителю. Ми молоді, а що вже казати про старше покоління? Їх тиск, серцеві захворювання тощо. Але приємно те, що нас почули. І ми матимемо змогу нормально дихати і працювати. З усім іншим ми абсолютно впораємось, — коментує Андрій.

Педагог говорить, що дистанційне навчання довело всьому світу, що вчителі готові працювати за будь-яких умов. І що освітяни й діти неймовірно скучили один за одним.

Головне те, що ми зайдемо в школи і знову зможемо навчати наших дітей, обмінюватися позитивом, знаннями і просто насолоджуватися процесом. Ми неймовірно сумуємо одне за одним, — додає Андрій Олійник.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Положення МОЗ про початок навчального року на практиці: що кажуть вчителі