Парафіян Православної церкви України в анексованому Криму можуть позбавити можливості відвідувати свій головний храм в Сімферополі.
4 серпня Верховний суд Росії відмовився скасувати рішення нижчих судів про виселення релігійної організації з собору святих князів Володимира і Ольги.
Одночасно з цим влада Євпаторії вимагає від ПЦУ знести невелику дерев’яну церкву, збудовану в січні 2014 року.
Після анексії півострова життя кримської громади ПЦУ й так не можна було назвати простим, але сьогодні, кажуть експерти, вона буквально перебуває на межі виживання.
При цьому більшість православних храмів Криму формально досі підпорядковуються УПЦ МП, яка є частиною Російської православної церкви
Собор святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги займає частину будівлі колишнього військово-будівельного училища неподалік центрального ринку в Сімферополі.
Якщо дивитися здалеку, будівлю складно ідентифікувати як храм.
Лише підійшовши ближче, за квартетом коринфських колон можна побачити невеликий позолочений купол з високим православним хрестом.
ПЦУ (а до її створення – УПЦ КП) займає цю будівлю з 1996 року.
До анексії Криму Росією громада платила за нього символічну орендну плату – 1 гривню на рік, проте з 2017 року на приміщення, які займає храм, претендує кримське Міністерство майнових і земельних відносин.
Саме місцеві чиновники подали проти церкви перший цивільний позов з вимогою виселити її, бо до цього часу вона не зареєструвалася на півострові за російським законодавством.