Кабінет Міністрів запровадив в Україні режим вихідного дня для того, щоб зменшити стрімке поширення COVID-19. Обмеження почали діяти вже з 14 листопада 00:00.
Які обмеження почали діяти в Україні на вихідних
Карантин вихідного дня діятиме в Україні протягом 3 тижнів щосуботи та щонеділі до 30 листопада. Про те, що це означає та які обмеження діятимуть, пише 24 канал.
Рішення про запровадження в Україні карантину вихідного дня ухвалили під час засідання Кабміну 11 листопада. Влада сподівається, що це допоможе розірвати ланцюжок передачі коронавірусу. Адже найактивніше люди контактують саме у вихідні.
Уряд заборонив діяльність:
закладів харчування,
торговельних центрів,
культурних закладів,
спортзалів та фітнес-центрів,
закладів розміщення, зокрема й готелів (окрім тих, що виконують соціальні функції).
Водночас працювати у звичному режимі будуть аптеки, окремі супермаркети, АЗС, фінзаклади для населення. Також Кабмін призначив час з 10:00 до 12:00 годинами для обслуговування пенсіонерів.
Які міста відмовилися від карантину вихідного дня
Попри рішення уряду, низка міст відмовилися виконувати рішення уряду. Серед них – Львів, Одеса, Дніпро та ще 8 інших.
Де не буде (частково або повністю) карантину вихідного дня
Рівне;
Краматорськ;
Одеса;
Львів;
Луцьк;
Слов’янськ;
Черкаси;
Мукачево;
Тернопіль;
Дніпро;
Івано-Франківськ.
Міські голови цих міст в один голос стверджують, що карантин вихідного дня не буде достатньо ефективним у боротьбі з коронавірусом, натомість люди втратять роботу.
Так, мер Львова Андрій Садовий заявив, що міська рада оскаржуватиме рішення Кабміну про карантин вихідного дня у суді. За його словами, у суботу і неділю заклади сфери обслуговування отримують близько 40% свого тижневого доходу. Такі обмеження знищать бізнес, адже гроші держава підприємцям не компенсує.
Водночас у Луцькій міськраді зауважили, що обмеження роботи закладів у вихідні, збільшить кількість відвідувачів у будні.