“Я – лікар, я – вакцинуюсь”, – українські медики беруть участь у флешмобі
Розвіяти міфи і фейки про вакцинацію проти COVID-19 індійським препаратом Covishield вирішили українські медики. Лікарі та медперсонал влаштували флешмоб на підтримку вакцинації проти коронавірусу.
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал “Дом”, медичні працівники роблять щеплення проти COVID-19 публічно і діляться своїми відчуттями після вакцинації в соціальних мережах.
Сімейна лікарка Олена Матейчук зробила щеплення проти коронавірусу вакциною Covishield два дні тому, хоча на COVID-19 вже перехворіла. Тепер щодня ділиться інформацією про своє самопочуття. Вона приєдналася до флешмобу “Я — лікар, я — вакцинуюсь” в соцмережі, щоб довести: вакцинація — найбезпечніший спосіб боротьби з пандемією.
“Вакцина в жодному разі не становить загрози. Вона не вбудовується у вашу ДНК. Вона не змінює вашу імунну систему. Вона не робить слабкішим імунітет. Навпаки — вакцина змушує імунітет приготувати антитіла до збудника вірусу та бути готовим до того, що, коли вірус потрапить в організм, або імунітет відразу його вб’є, або ви будете мати легку форму”, — розповіла медик.
Лікарка-офтальмологиня Миргородської лікарні інтенсивного лікування Ірина Дишлева працює з ковіднимі пацієнтами. На COVID-19 поки не хворіла. Вакцинувалася проти коронавіруса разом з батьками індійським препаратом Covishield.
“Це розробка Astrafarm і Oxford. Препарат, який зроблений на заводі світового лідера з виробництва вакцин. 65% вакцин у світі виробляються саме на цьому заводі в Індії. Всі клінічні дослідження ця вакцина пройшла, щоб її пустили в широке застосування. Вакцина однозначно безпечна”, — наголосила Ірина Дишлева.
Десятки українських медиків підтримали флешмоб “Я — лікар, я — вакцинуюсь”. Це стало реакцією на численні повідомлення в соцмережах про те, що нібито тим, хто перехворів, щеплення не потрібні. Але колективний імунітет у цьому випадку не виробляється.
Багато людей зараз інфікуються коронавірусом вдруге, каже сімейна лікарка Олена Матейчук.
“Це свідчить про те, що після перенесеної хвороби імунітет не зберігається довічно, тому якщо ми усі вакцинуємося, зробимо це настільки швидко, наскільки у нас це вийде, є хороший шанс, що ця пандемія скінчиться”, — аргументує медик.
З нею згодна її колега Ірина Дишлева: “Якщо я зробила щеплення, у мене вже виробляються антитіла. Я на 70% захищена від того, що я не захворію, і на 90%, що під час зустрічі з вірусом я перенесу хворобу легко”.
Щоб збільшити ефективність вакцин Covishield і Pfizer, якими будуть робити щеплення українцям, потрібно дві ін’єкції. Другу роблять, як правило, через вісім тижнів після першого уколу.