Чи знайомі вам випадки, коли діти ну зовсім не схожі на своїх батьків?
Причому діти рідні, а матір аж ніяк не можна запідозрити в зраді. На жаль, так теж трапляється, просто тому, що генетика – дуже примхлива штука.
Деякі особливості можуть виявлятися через покоління, а деякі взагалі обумовлені абсолютно випадковою комбінацією генетичних чинників. Проте, є деякі особливості, які з високою часткою ймовірності таки будуть успадковуватися. І саме про них ми вам зараз і розповімо.
Інтелект
На цей рахунок існує дві прямо протилежні теорії. Згідно з однією з них, саме гени батька визначають те, наскільки розумною буде дитина. Однак віднедавна все більшої популярності починає набирати інша теорія, що віддає пальму першості в цій справі генам матері.
Характер сну
З’ясувалося, що практично всі вроджені особливості сну, які спостерігаються у батька, спостерігаються і у дитини. Ключовий момент – вроджені, а не набуті. Син переученої «сови» зіткнеться з тими ж труднощами, що випали і його батькові.
Схильність до ризику
А ось це гени, що відповідають за тягу до ризику і екстремальних способів відпочинку, передаються безпосередньо. Так що, сини від «поганих хлопців» мало не сто відсотків будуть «поганими хлопцями». Та й дочки – теж. І чекати від них послуху просто за фактом – в корені не вірно.
Почуття гумору
Немає єдиного гена, що відповідає за почуття гумору. Більш того, навіть наявність певної генетичної послідовності не приведе до того, що воно з’явиться. Просто тому, що це не тільки генетичне, а й соціальне явище. Проте, діти, чиї батьки вміли непогано жартувати, з більшою ймовірністю теж цій справі навчаться.
Проблеми з зубами
Чисто статистика – якщо у батька погані зуби, то і у дітей з цим будуть проблеми. Сюди входить і ризик розвитку карієсу, і особливості прикусу, і фортеця зубної емалі в цілому.
Світловий чхальний рефлекс
Особливість розвитку рецепторів, що призводить до формування рефлекторної дуги, що викликає чхання при погляді на яскраве світло. Серйозно, цей рефлекс реально існує.
Губи
Якщо у батька повні губи, то і у дітей будуть такими ж. Просто тому, що це домінантна риса. Це, до речі, стосується і інших параметрів губ.
Волосся
Темне волосся – домінантний ген. Лише в рідкісних випадку колір і текстура волосся дитини не збігатимуться з батьком.
Колір очей
Улюблена тема для розмірковування про спорідненість. Навіть таблиці різні є, що визначають вірогідність наявності відповідного кольору очей. Але так, тут теж все визначається домінуючими генами батька.
Вага
Досить складний момент, оскільки вага – не тільки генетична схильність, а й активна робота над собою і образ життя. Але якщо в дитинстві батько був пухким, то і діти у нього будуть пухкенькі.
Симетрія лиця
І інші особливості його будови. Схильність до цього теж генетична і визначається по батьківській лінії.
Зріст
А ось тут вже пряма залежність. Причому ріст матері тут непряму роль все-таки відіграє. Якщо батько низькорослий, то діти будуть не набагато вищими за нього. Ну, найчастіше – бувають і винятки з цього правила. Генетика – вкрай своєрідна штука.
Відбитки пальців
Не повна копія, звичайно, але реальну схожість можна виявити. Особливості завитків, глибина ліній і інші дактилоскопічні ознаки – досить надійний показник спорідненості.
Ямочки на щоках
Домінантна генетична особливість, що характеризується особливою прихильністю м’язів на обличчі. Передається строго по батьківській лінії.
Ми також вважаємо, що вам було б цікаво детальніше дізнатися про теорію, згідно з якою інтелект дитини більше залежить від інтелектуального рівня матері.