facebook

Пеня, суд і виселення: у Мінсоцполітики показали українцям, чим обернутися борги по комуналці

Перший “дзвіночок”, який може залишити українців без даху над головою – це повістка до суду

У Мінсоцполітики українцям нагадали, що всі громадяни – є споживачами ЖКП, які постачальники повинні надавати своєчасно і якісно. З іншого боку, у громадян є обов’язок, як у споживачів – своєчасно і повною мірою розраховуватися за надані послуги.

Потрібно знати, яку відповідальність несуть споживачі за несплату комунальних послуги. Про це стало відомо завдяки новому повідомленню прес-служби Міністерства соціальної політики України в мережі Facebook.

“За несплату за користування житлово-комунальними послугами до боржників може застосовуватися відповідальність у кількох формах:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Стягнення пені. У випадку несвоєчасного здійснення платежів за послуги ЖКГ споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення.

Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Припинення надання комунальних послуг. Виселення з житла та звернення стягнення на нерухомість. Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) і примусової реалізації.

Але цьому передує звернення постачальника комунальних послуг до суду з позовом або заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за комунальні послуги, так як факт заборгованості за ці послуги не є підставою для виселення.

У випадку винесення судом позитивного рішення або видачі судового наказу про стягнення заборгованості за комунальні послуги надавач звертається до виконавчої служби або приватного виконавця виконавчому документу про стягнення заборгованості в примусовому порядку, в тому числі і шляхом накладення арешту на майно.”, – повідомляють представники Міністерства соціальної політики України.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
Пеня, суд і виселення: у Мінсоцполітики показали українцям, чим обернутися борги по комуналці