Що робити з лимоном? Лимонад можна, можна додати його в салат, а можна і просто з’їсти – з цукром, наприклад, або з медом.
Але не сприймай лимон тільки як їжу! Якщо ти не знав, то ми розповімо, а якщо знав, то нагадаємо: за допомогою лимона можна видобути вогонь!
Видобуваємо іскри з лимона
Коли таке може знадобитися
Ну, скажімо, на пікніку десь у лісі, коли в кишені нема ані запальнички, ані сірників. А натомість у наплічнику завалялися лимон і кілька цвяхів.
Правда, було б добре, щоб частина з них була трохи мідними, а інша – трохи оцинкованими, але то вже деталі.
Навіщо
Річ у тім, що тут співпрацюють хімія та фізика. У багатьох овочах та фруктах є органічні кислоти, які вступають у реакцію з цинком і при цьому виділяють тепло.
Сік плоду у цьому випадку є електролітом, який утримує енергію, а цинкові й мідні вироби є катодом та анодом (шкільний курс фізики, еге ж).
Катод, анод, електроліт – і все це в лимоні / Скриншот із відео NorthSurvival
А зараз, власне, про відео
Воно з’явилося ще у 2016 в ютуб-каналі NorthSurvival, і відтоді набрало понад 25 мільйонів переглядів! У ньому показано таку інструкцію, як розпалити багаття лимоном:
Лимон трохи розминаєш, щоб луснули соковмісні жилки.
Далі в один ряд устромляєш туди оцинковані цвяхи, а у другий десь на відстані у сантиметр – мідні.
Після цього їх з’єднуєш проводом та оголюєш кінці.
От і все – ти зробив невеликий, але цілком робочий акумулятор. І поки в лимоні є сік, він буде продукувати трішки електрики. Якої цілком вистачить, аби видати іскру, і нею вже запалити сухий трут чи тонкий папір.
Користуйся на здоров’я! А от і власне, відео, про яке мовилося: