facebook

Бакалаврів та магістрів можуть позбавляти дипломів через плагіат: рішення Кабміну

Перевірка інформації про порушення академічної доброчесності здійснюватиметься у двомісячний строк.

ВУкраїні заклади вищої освіти зможуть скасовувати ступені вищої освіти як бакалаврів, так і магістрів у разі порушення академічної доброчесності. Йдеться насамперед про плагіат у дипломних роботах студентів. Відповідний Порядок скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації ухвалив Кабінет міністрів сьогодні, 26 серпня, під час засідання.

Урядом ухвалено важливе рішення, а саме – створення правових умов, які будуть стимулювати здобувачів освіти дотримуватись академічної доброчесності та нести відповідальність у разі порушень. […] Мова виключно про заклади вищої освіти. Вважаю, що рішення Уряду сприятиме формуванню відповідальності здобувачів вищої освіти в Україні та підвищенню їхньої конкурентоспроможності, – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Порядок визначає:

процедуру скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності;

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

процедуру розгляду справи про порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності;

процедуру розгляду питання щодо добровільної відмови здобувача вищої освіти від ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації;

правові наслідки скасування рішення та порядок його оскарження.

Дія цього Порядку поширюватиметься на рішення про присудження ступенів вищої освіти «молодший бакалавр», «бакалавр» і «магістр» та присвоєння відповідних кваліфікацій.

Скасування рішення здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про освіту» у разі виявлення, зокрема у кваліфікаційній роботі, академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, списування, обману, хабарництва.

Крім того, вчена рада закладу вищої освіти буде затверджувати порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, який міститиме:

процедуру утворення та роботи органу, який проводить перевірку заяв (повідомлень) щодо фактів порушення академічної доброчесності;

підстави для проведення перевірки, строки, підстави та порядок оскарження результатів перевірки;

процедуру і строки вивчення та експертизи кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, заяв (повідомлень) щодо фактів порушення академічної доброчесності, а також порядок підготовки та вимоги до експертного висновку;

кваліфікаційні вимоги до експертів;

процедуру ухвалення рішення про скасування рішення та найменування органу, уповноваженого приймати таке рішення;

процедуру реалізації особою, стосовно якої порушено питання про порушення нею академічної доброчесності, прав, передбачених частиною восьмою статті 42 Закону України «Про освіту».

Перевірка інформації про порушення академічної доброчесності та ухвалення відповідного рішення щодо можливих фактів порушення академічної доброчесності університетом здійснюватиметься у двомісячний строк.

Особа, яка має ступінь вищої освіти та якій присвоєно відповідну кваліфікацію, до подання експертного висновку, що готується за результатами перевірки інформації, матиме змогу добровільно відмовитися від ступеня вищої освіти та відповідної кваліфікації.

У разі скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації відповідний документ про вищу освіту та документи про вищу освіту, видані на його основі, будуть недійсними.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Бакалаврів та магістрів можуть позбавляти дипломів через плагіат: рішення Кабміну