facebook

Дoля вашої дoчки залежить вiд вiдносин з батьком

Питанню про важливість батьківського виховання дівчинки, на жаль, сьогодні не приділяється належна увага в суспільстві, оскільки в наш час традиційно пріоритетним вважається материнське виховання дочки. І це дійсно так, проте, є ті ключові моменти виховання дівчинки, відповідальність за які лежить на батькові, і мама, як би вона не намагалася, не зможе в них замінити тата.

Справа в тому, що саме відносини з батьком докорінно впливають на формування дочки як майбутньої жінки, на її подальші взаємини з чоловіками і вибір супутника життя. Всі перераховані фактори є доленосними в житті жінки.

Почнемо з того, що батько – перший і найбільш значимий зразок чоловіка в житті його дочки. Відповідальність колосальна. Якби всі батьки її усвідомлювали. Батьківський образ і взаємини «батько-дочка» задають в дитинстві багато програм і установок на спілкування вже дорослої жінки з протилежною статтю. Добре, якщо установки і програми вірні і корисні. А якщо ні? У житті дорослої дочки можуть виникнути проблеми різного характеру. Спробуємо розібратися.

Припустимо ідеальний варіант: повна сім’я, батьки разом беруть участь у вихованні доньки, відносини в родині гармонійні, тато – мудрий і люблячий. Звичайно, буває важко зрозуміти батьківську любов, вона відрізняється від материнської. Але навіть стримана, не надто емоційно забарвлена любов батька відчувається, сприймається і засвоюється донькою. Дочка для люблячого батька – це принцеса, це його (і вже тому) ідеальне жіноче створення: найкрасивіша, найулюбленіша, сама-сама у всьому і завжди, це його гордість, це світ його душі.

У свою чергу, батьківська любов дає дівчинці почуття захищеності, безпеки, впевненості в собі, цінності себе; розвиває жіночність, привабливість, затребуваність і успішність. Поруч з люблячим батьком дівчинка виростає, розуміючи, що вона гідна любові протилежної статі. Коли дочка бачить, відчуває і знає, що найбільш значимий чоловік в житті, батько, любить і приймає її такою, яка вона є, дівчинка вчиться любити і приймати себе, і що важливо – вчиться приймати любов і увагу до себе протилежної статі.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Батько для дівчинки – це цілий СВІТ. І якщо цей світ любить і приймає її, завжди готовий допомогти і захистити, то їй нічого не страшно. Вона виходить у доросле життя без страху, зі знанням того, що все буде добре, вона завжди знайде підтримку і опору, адже весь світ на її боці. Позитивна програма, засвоєна в дитинстві, буде працювати протягом усього життя на благо вже дорослої жінки. Така жінка буде притягувати до себе люблячих чоловіків, які стануть для неї підтримкою, опорою в житті і будуть проявляти постійну турботу про неї

Який батько – таке й мабутнє дочки?

Ще один дуже важливий аспект виховання дівчинки – це відношення батька до матері. Дівчинці необхідно бачити, що тато любить маму. Спостерігаючи любов батька до матері, кожна дитина переживає почуття безпеки, радості, щастя і гармонії світу. Будь-який прояв нелюбові до матері з боку батька заподіює дочці біль, який накопичуючись, може встати нездоланною стіною у взаєминах батька і доньки.

Дорогі татусі, дуже важливо у ставленні до дружини показувати дочкам, яким чином чоловік проявляє любов і увагу до жінки. Так у дівчинки формується модель взаємовідносин між чоловіком і жінкою, яку вона засвоїть на все життя, як всі інші моделі взаємовідносин в сім’ї. Якщо «любов і увага» в сім’ї проявляється у вигляді невдоволення, причіпок або грубості, буде засвоєний і цей урок: така модель відносин стане природною для дорослої жінки в майбутньому.

Тому на закінчення, я хочу узагальнити вище сказане і дати рекомендації батькам:

Пам’ятайте, дочка потребує батьківської любові не менше, ніж материнської. Від вашого батьківського прикладу залежить, як будуть складатися її дорослі відносини з чоловіками, кого вона вибере в чоловіки, і, отже, як, в зв’язку з цим, складеться її особисте життя.

Ставтеся з любов’ю до матері вашої дочки. Дочка повинна бачити приклад любові і поваги між чоловіком і жінкою в особі її батьків. Так закладається правильна базова модель майбутніх взаємин вашої дочки з чоловіками.

Проявляйте довіру до дочки, розмовляйте з нею про її проблеми, проявляйте турботу, будьте поруч у відповідальні моменти її життя, вмійте відходити в бік, поважайте її вибір.

Проявляйте теплоту у відносинах з дочкою, обіймайте, говоріть компліменти, захоплюйтеся, даруйте подарунки, будьте щирим.

Уникайте зайвої опіки. При надлишку батьківської любові у дівчинки може сформуватися сильна емоційна залежність від батька, що завдає не меншої шкоди, ніж недолік батьківської любові.

Проявляйте розуміння і щирий інтерес до життя дочки, проводьте час разом (відвідуйте театр, виставки і концерти, влаштовуйте свята; слухайте музику, яку вона любить; цікавтеся тим, чим вона захоплюється; надихайте її на розвиток і розвивайтеся самі).

Будьте суворим, коли необхідно, але обов’язково – мудрим і справедливим. Карайте з любов’ю, без гніву, пояснюючи свої дії.

Поважайте її особистість, навіть, якщо вона ще дуже мала. Будьте позитивним, розвивайте почуття гумору.

У всьому будьте гідним чоловічим прикладом! Заохочуйте жіночність в дочці. Пам’ятайте, ви найважливіший чоловік в житті маленької зростаючої жінки – вашої дочки. Вона дивиться на вас пильним поглядом і приймає життєві рішення вже в ранньому віці. Не пропустіть дитинство своєї дочки!

У підсумку, я сподіваюся, ви заслужите найвищу нагороду – любов і вдячність своєї дочки і, найголовніше, побачите її щасливою жінкою в майбутньому. Успіхів!

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Дoля вашої дoчки залежить вiд вiдносин з батьком