facebook

Залізли в скриню і задихнулися: подробиці трагедії з маленькими дітьми

Залізли в скриню і задихнулися: подробиці трагедії з маленькими дітьми

У Донецькій області за трагічних обставин загинули брат із сестрою. Вони закрилися в старовинній скрині, коли батьки поїхали на збір врожаю картоплі в сусідній населений пункт. Та ось відкрити кришку діти вже не змогли. А оскільки стара скриня була зроблена на совість, то повітря в неї практично не надходило. Малюки просто задихнулися.

 

У понеділок, 20 вересня, в селі Нікольське Волноваського району ховали 10-річну Аню та 7-річного Мишка Преснових.

А сама трагедія сталася в суботу, 18 вересня. Того дня ще на світанку батьки поїхали в сусіднє село за 30 км збирати картоплю на полях. А діти залишилися вдома, вони спали, адже був вихідний день і в школу збиратися не потрібно було.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За словами батьків, востаннє з дітьми по телефону вони розмовляли о 10 годині ранку і все було нормально, а вже за годину трубку ніхто з них не взяв. “Кинути все і повернутися додому вони, мабуть, не могли. Село розташоване за 30 км від нас, туди працівників везуть транспортом і ввечері повертають”, – говорить OBOZREVATEL староста села Микола Кондращенко.

Батьки повернулися додому ввечері, але дітей у будинку не знайшли. Мама звернулася в поліцію приблизно о 18:00. Правоохоронці та місцеві жителі стали шукати дітей в окрузі.

“Ходили по дворах, поліцейські питали, чи не бачили двох дітей – хлопчика й дівчинку. Кажуть, що службовий собака весь час повертався у двір, немов підказував, що діти десь тут”, – розповідає місцевий житель Ігор.

І дійсно, коли поліцейські почали оглядати приміщення, то в старій скрині виявили два тіла – Аня та Мишко задихнулися.

“Як розповів їхній родич, це старовинна скриня, виготовлена десь у 1700-х роках. Вона передавалася з покоління в покоління як придане. Зроблена добротно, так що повітря туди, мабуть, практично не потрапляло. Коли діти туди залізли, то клямка для навісного замка зачинилася, і вони не змогли відкритися. І задихнулися”, – говорить Кондращенко.

Жили бідно, батьки випивали

За словами односельців, ця сім’я переїхала в Нікольське 10 років тому з Вугледара, де залишилися бабусі й дідусі дітей.

Батько загиблих дітей раніше працював на шахті, а мама на комбінаті. Але звільнилися й переїхали жити в село. Підробляли там, де була можливість, а також мали слабкість до алкоголю.

“Вони перебували на обліку в соціальних службах. Ми регулярно виїжджали до них на перевірки разом із учителями, медиками, представниками виконкому. Коли приїжджали, то в будинку все було прибрано, наготована їжа. Я особисто розмовляв із дітьми, питав, чи ображають їх мама з татом? Вони говорили, що ні. Але й слідів побоїв на них теж не було. Тож якоїсь агресії на адресу дітей там не було. У школі вони вчилися нормально, уроки не пропускали”, – розповідає староста.

За словами старости, він попереджав матір, що їх можуть позбавити батьківських прав, якщо вони не припинять випивати. Тоді в матері ставалася істерика, вона просила не забирати дітей. Батьки на деякий час припиняли пиячити, але потім історія повторювалася знову.

Поліція Волноваського району повідомила, що слідство розглядає всі версії смерті дітей. Відкрито кримінальне провадження за п.2 ч.2 ст. 115 (умисне вбивство).

Батьки та рідні важко переживають загибель дітей. Зараз усі вони перебувають у Вугледарі.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Залізли в скриню і задихнулися: подробиці трагедії з маленькими дітьми