facebook

Забиті реанімації, черги по щеплення і скандали: як живуть українці в “червоних” зонах

В Україні в “червону” зону вже потрапили Херсонська, Одеська, Запорізька, Донецька та Дніпропетровська області. Скоро до них можуть приєднатися Житомирська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька та Київ.

В Україні зростає кількість 'червоних' зон

У регіонах із найвищим рівнем епідеміологічної небезпеки почали посилювати карантин – забороняти роботу закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих магазинів та ринків, кінотеатрів і театрів, спортзалів, басейнів, а учнів середніх і старших класів знову переводять на віддалену форму навчання.

Щоправда, ті заклади, співробітники яких повністю пройшли курс вакцинації, можуть уникнути додаткових обмежень. Українці, які хочуть і далі відвідувати кафе, спортзали тощо також повинні показувати сертифікати про зроблені щеплення.

Що відбувається в “червоних зонах” України, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

“Де ви були раніше?”
Ситуація з коронавірусом у “червоних” зонах дуже складна. Лікарні в буквальному сенсі захлинаються від напливу важких хворих. Пацієнтів змушені возити за десятки кілометрів до районних лікарень, але й там знайти вільне місце дуже важко. Швидкі не встигають приїжджати на всі виклики, чекати медиків доводиться годинами. Лікарі продовжують звертати увагу українців на те, що всі пацієнти, які потрапляють у реанімації – невакциновані.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Проте змусити людей поквапитися робити щеплення дуже складно. В останні дні мовчазний опір було зрушено з місця погрозами, що ті, хто не вакцинується, не вийдуть на роботу і втратять зарплату. Або ж кожні три дні змушені будуть власним коштом робити ПЛР-тестів.

Відтак, у деяких містах у поліклініках вишикувалися довгі черги охочих зробити щеплення.

Черга на вакцинацію в Дніпрі

“Ми все літо звали людей на вакцинацію, тут нікого не було. Дзвонили, вмовляли, переконували. Ніхто не йшов. А тут примчали всі, тепер незадоволені, що змушені стояти в довгій черзі”, – дивується сімейний лікар в одній із поліклінік Дніпра.

У центрі вакцинації “Менора” кажуть, що тепер приходять по 400-500 осіб. “Де ці люди були раніше!” – запитує одна з медичних працівників.

Схожа ситуація і в Одесі. “Нам сказали, що не пустять на ринок торгувати, якщо ми не зробимо щеплення. Я взимку хворіла на коронавірус і не збиралася колотися щонайменше рік. Але мої антитіла тепер нікого не хвилюють. А працювати треба, ми і так багато втратили через ці локдауни. Ось, зважилася”, – говорить одеситка Валерія Нечай.

Серед тих, хто “згадав, що ще не щепився” багато державних службовців, працівників освіти, громадського харчування – тих, хто побоюється втратити робоче місце.

У чергах стоять і ті, хто хоче на канікулах, різдвяних і новорічних святах вирушати відпочивати в Європу. Люди побоюються, що вже скоро ПЛР-тести не матимуть великого значення, тому що більшість європейців усе-таки щеплені. І на кордоні доведеться показувати сертифікат.

У реанімаціях здебільшого невакциновані пацієнти

Відома волонтерка з Одеси Катерина Ножевнікова у Facebook пише, що часто в коментарях у соцмережах з’являються озлоблені противники вакцинації, які кричать про свої конституційні права, які нібито порушують.

“Особливо мене розчулив пост, де вимагали забезпечити негайно лікарів усім, виділити тисячі ліжок і не заважати іншим жити. Тому що так належить за Конституцією. Де ви були, коли тисячі онкопацієнтів умирали в тиші? Де ви були, коли діти з орфанними захворюваннями збирали мільйони, щоб вижити? Де ви були, коли сотні тисяч пацієнтів залишалися сам на сам зі своєю бідою в умовах повністю зруйнованої медичної системи?

Ви сиділи в ресторанах і вас це не стосувалося! А тепер це зачепило особисто вас – вас не пускають пожерти в ресторан, і всі почали кричати про медицину, про права людини. Хочете вмирати і ховати своїх близьких – ваше право”, – обурилася волонтер.

Противники вакцин кричать про свої права

До Ножевнікової приїхали одесити по концентратор – рятувати бабусю, яку не змогли вмовити зробити щеплення

Готові піти на обман, але самі залишаються в програші
Водночас українці продовжують купувати підроблені COVID-сертифікати й ПЛР-тести. Все заради того, щоб і далі спокійно відвідувати ресторани, спортзали, ТРЦ та їздити в транспорті. Такі ошуканці сподіваються, що уважно перевіряти довідки ніхто не буде і вони залишаться безкарними. Хоча вони помиляються, і якщо попадуться, то мало їм не буде.

“Я знаю, що в одному ресторані власник своїм співробітникам сказав принести хоч що-небудь, ніхто не перевірятиме. Головне, щоб документи про щеплення були у всіх, тоді заклад не закриють”, – розповідає власниця бізнесу в Одесі.

Формально ставляться до перевірки сертифікатів і в магазинах, ТРЦ. Там охоронці іноді просто вдають, що дивляться в телефон покупця. Мабуть, власники торгових закладів не хочуть втрачати виручку.

А ось у Запоріжжі пасажири маршрутки самі вирішили проблему з чоловіком, який не хотів надівати маску – його стусанами вигнали з автобуса.

У Запоріжжі пасажири вигнали антимасочника

Також у Маріуполі в тролейбусі жінка без маски влаштувала скандал, коли кондукторка попросила її не порушувати правила. У відповідь пасажирка почала нецензурно висловлюватися. Але інші люди заступилися за кондукторку й зажадали, щоб скандалістка все-таки наділа маску.

Самі водії кажуть, що без допомоги правоохоронців або муніципальної охорони вони не зможуть впоратися. Адже такі ситуації виникають щодня. А якщо доведеться ще й сертифікати у всіх перевіряти, то рух може зупинитися.

Робити щеплення від коронавврусу в Україні зараз зовсім не проблема, вакцин досить і вони різні. Не варто віддавати гроші аферистам за підроблені документи, адже так здоров’я вберегти не вийде. Зараз у країні виникла ще одна проблема – громадяни з “липовими” довідками не зможуть зробити щеплення, оскільки вже потрапили в базу даних обманним шляхом.

І важливо пам’ятати: більшість пацієнтів із коронавірусом у лікарнях – ті, хто не зробив щеплення. Так, після вакцинації є невеликий ризик заразитися, проте сама хвороба пройде набагато легше і вбереже від потрапляння в реанімацію. Пам’ятайте про це, бережіть себе і своїх близьких!

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Забиті реанімації, черги по щеплення і скандали: як живуть українці в “червоних” зонах