facebook

Чи завжди тесту на антитіла можна довіряти: професорка дала відповідь

Чи завжди тесту на антитіла можна довіряти: професорка дала відповідь

Тест на антитіла може не показати наявність у людини імунітету до коронавірусу у той час, коли він насправді є. Існує багато інших маркерів того, що організм може протистояти вірусу.

Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповіла докторка медичних наук, лікарка-вірусологиня Алла Мироненко. “Існує багато видів цих білкових тіл, антитіл, не всі тест-системи можуть вловити ці різні антитіла”, – пояснила вона (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини).

Відповідаючи на запитання, чи можна перевірити, перехворіла нещодавно людина на коронавірус чи ні, медикиня зауважила: “Абсолютно точно навряд чи можна”.

За її словами, можна виявити антитіла до вірусу, і це означатиме, що людина мала контакт з вірусом. “Можливо, вона навіть перехворіла безсимптомно”. Водночас, якщо антитіл немає, це не є показником відсутності імунітету до COVID-19.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У цьому контексті вірусологиня пояснила, що імунна система людини має не лише антитіла для того, щоб реалізувати захисну функцію. Ба більше, існує кілька видів антитіл. “Є окремі віруснейтралізувальні, є антитіла на N-протеїн тощо. Це складна система”, – зауважила вона.

Таким чином, негативний результат тесту на антитіла не свідчить про відсутність у людини імунітету.

“Якщо людина перехворіла і ПЛР-тестом доведено, що в неї був коронавірус, а потім через певний час, наприклад, через місяць людина здає кров, щоб дізнатися, є в неї антитіла чи немає, і дізнається, що антитіл не виявили, це не означає, що людина є сприйнятливою знову. Тому що в неї може бути клітинний імунітет, мукозальний імунітет, імунітет у вхідних воротах. Є клітини пам’яті, які зберігають інформацію про збудник протягом усього життя”, – пояснила медикиня.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чи завжди тесту на антитіла можна довіряти: професорка дала відповідь