Наукові дослідження показали, що вакциновані препаратом Pfizer ризикують отримати запалення серця втричі вище, ніж ті, хто щеплював. При цьому ризик ускладнень від ковіда все одно залишається в рази небезпечнішим, наголошують експерти.
Люди, щеплені препаратом Pfizer, ризикують отримати запалення серця втричі вище, ніж ті, хто не щеплювався. Про це повідомляє медвидання Annals of Internal Medicine з посиланням на результати досліджень, передає Країна.
За даними досліджень, кардит – рідкісне запалення серця, що часто викликається бактеріальними, вірусними та паразитарними інфекціями. Загальні підтипи кардиту включають міокардит – запалення серцевого м’яза та перикардит – запалення зовнішньої оболонки серця.
«Повідомлення про випадки кардиту після вакцинації BNT162b2 накопичуються у всьому світі. У кількох дослідженнях також повідомлялося про аналогічні результати, але аналітичні дослідження спекулятивного зв’язку обмежені. Дослідники з Університету Гонконгу вивчили 160 хворих (з кардитом) та 1533 контрольних пацієнтів (без кардиту), щоб вивчити потенційний ризик кардиту, пов’язаного з вакцинацією BNT162b2 або CoronaVac. Десять пацієнтів із контрольної групи були зіставлені з пацієнтами з основної групи за віком, статтю та датою госпіталізації.
Після проведення аналізів автори виявили 20 випадків кардиту, пов’язаних з BNT162b2, та 7 випадків, пов’язаних з вакцинацією CoronaVac. Пацієнти, які отримували BNT162b2, у 3 рази частіше страждали від кардиту, ніж невакциновані пацієнти. З іншого боку, пацієнти, які отримали CoronaVac, мали такий самий шанс захворіти на кардит, як і невакциновані пацієнти», — йдеться у висновку дослідників.
Про те, що ця вакцина може згубно вплинути на серце, стало відомо ще в червні 2021 року. Тоді сам комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) опублікував інформацію про побічні ефекти вакцин від коронавірусу Pfizer/BioNTech та Moderna.
У звіті йшлося, що вакцини можуть призводити до міокардиту та перикардиту, але рідко. Також дані про міокардит після щеплення Pfizer/BioNTech прийшли з Ізраїлю та США. Тоді Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) поставила собі за мету вивчити це питання уважніше.
Раніше Курсор повідомляв, що у Pfizer заговорили про щорічну вакцинацію від коронавірусу.
Крім того, ми писали, що канадські вчені описали, як вірус Омікрону проникає в організм людини.
Ще нагадаємо, що стало відомо, від яких побічних ефектів коронавірусу може врятувати бустерне щеплення.