Розробники британського додатку ZOE Covid Study, яке збирає дані про поширення коронавірусу, класифікували шість нових симптомів штаму Омікрон.
Джерело: Express
Омікрон дійсно має легший перебіг
Загалом заведено вважати, що інфікування штамом Омікрон викликає симптоми, які нагадують звичайну застуду – зокрема, нежить, головний біль та слабкість.
Нові симптоми Омікрону
Втім, тепер дослідники звернули увагу, що у хворих можуть спостерігатися й інші ознаки хвороби, зокрема:
потріскані чи запалені губи;
запалення та висип на пальцях ніг – так звані “ковідні пальці”;
сухість шкіри на шиї, передній частині грудей;
висип на руках, ліктях і ногах, схожий на пітницю;
висип, що нагадує кропивницю;
висип у формі пурпурних або червоних болючих плям, який схожий на обмороження шкіри.
Розлади травлення є нехарактерними для Омікрону
При цьому дослідники вважають, що розлади травлення, про які інфіковані Омікроном часто повідомляли, є радше хибним симптомом, не характерним для цього штаму.
За даними дослідників, проблеми зі шлунком виникали у хворих на COVID-19 в зимовий період й при зараженні іншими штамами.
Відмінності між штамами
До слова, медики з Х’юстонської методистської лікарні назвали відмінності між пацієнтами, інфікованими штамами коронавірусу Альфа, Дельта та Омікрон.
Як з’ясувалося, пацієнти з Омікроном були на декілька років молодші за пацієнтів з Альфа або Дельта: середній вік перших — 44,3 року, 57,8% становлять жінки.
До того ж інфіковані Омікроном рідше потребували госпіталізації, а якщо й потрапляли до лікарень, то проводили там значно менше часу: 3,2 дня замість 5,1 дня у випадку з Альфа та 5,4 дня при Дельті.
За досліджуваний період померли 38 Омікрон-пацієнтів, тобто одужали 99,1% проти 170 померлих з Альфа (одужали 94,6%) та 839 з Дельтою (одужали 94,7%).
Хто частіше заражається штамом Омікрон – відео