Нині в Україні щодня фіксують численні нові випадки інфікування COVID-19
Кількість хворих щодня зростає на десятки тисяч. Нині в Україні панують два штами коронавірусу, але невдовзі омікрон має витиснути дельту. Про небезпеку такого розвитку подій розповіла дитячий лікар-імунолог Алла Волоха.
Про це йдеться у випуску новин “Сьогодні”
Небезпека омікрону
В Україні перший випадок штаму омікрон зареєстрували в середині грудня. І вже найближчими днями він може стати домінантним, прогнозують епідеміологи.
“Цей штам омікрон вірусу надзвичайно заразний, тому діти інфікуються значно швидше”, — розповідає дитячий лікар-імунолог, епідеміолог Алла Волоха.
Захворюваність серед дітей
Зростання захворюваності серед дітей не випадкове.
“Дуже багато дітей залишилися неімунними, тому що вони рідко хворіли попередніми штамами вірусу, і вони не вакциновані”, — каже Алла Волоха.
Зазвичай симптоми омікрону – це нежить, чхання, підвищення температури. Іноземні дослідники до цього переліку додають біль у попереку, втому, виділення поту вночі. Для маленьких пацієнтів важкий перебіг хвороби може спровокувати непередбачувані наслідки.
“Для маленьких дітей ця вірусна інфекція небезпечна тим, що може бути ускладнена ураженням легень. Справді може бути розвиток пневмонії. Може бути інколи навіть ураження і серця, і нервової системи”, — зазначила лікарка.
За її спостереженнями, найчастіше діти перших років життя інфікуються від батьків. Можлива навіть внутрішньоутробна передача вірусу. Особливо це небезпечно у першому триместрі вагітності.
“Якщо мати перехворіла в першому триместрі, то це може бути дійсно небезпечна ситуація, можуть навіть формуватися інколи вади розвитку. Якщо мати перехворіла в останній місяць вагітності, це може бути передача вірусу – дитина може народитися інфікована”, — каже Алла Волоха.
“Запитай у лікаря” — надважливий проєкт
Надважливе про актуальний штам коронавірусу Алла Волоха розповідає під час онлайн-трансляції “Запитай у лікаря”, яку організував Фонд Ріната Ахметова.
“Ми використовуємо всі можливі нагоди донести цю інформацію, надзвичайно важливу до людей. Тому я дуже вдячна такій можливості поспілкуватися зі слухачами”, — зауважила лікар-імунолог, епідеміолог Алла Волоха.
На диджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова ефіри “Запитай у лікаря” подивились більш ніж 21 мільйон разів. До проєкту долучились десятки провідних медичних експертів.
“Запитай у лікаря” — це частина проєкту “Боротьба з COVID-19 в Україні”. Рінат Ахметов виділив близько пів мільярда гривень на боротьбу з коронавірусом”, — розповів представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.
Фонд Ріната Ахметова – це найбільша приватна благодійна організація України, яка за шістнадцять років роботи допомогла вижити восьми мільйонам людей.