facebook

Путін 9 травня може офіційно оголосити війну Україні замість “спецоперації” – CNN

Президент Росії Володимир Путін може офіційно оголосити війну Україні вже 9 травня. Це дасть змогу Росії повноцінно мобілізувати російські резервні сили під час спроби завоювати східну та південну Україну.

В Кремлі наполягали, що вторгнення в Україну є лише “спеціальною військовою операцією”, однак реальна ситуація на полі бою вимагає більш рішучих заходів для Росії.

Офіційне оголошення війни 9 травня могло б мотивувати російських громадян і підвищити популярність вторгнення РФ до сусідньої суверенної держави. За російським законодавством це також дозволить Путіну мобілізувати сили резерву та призвати військовозобов’язаних, які, за словами чиновників, вкрай потрібні Росії на тлі зростаючого дефіциту військової сили.

Інші варіанти на 9 травня включають анексію відколотих територій Луганська та Донецька на сході України, посилення атак на Одесу на півдні або оголошення повного контролю над південним портом Маріуполем.

Посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер заявив у понеділок, що США мають “високо достовірні” повідомлення розвідки про те, що Росія спробує анексувати Луганськ і Донецьк “десь у середині травня”. Є також ознаки того, що Росія може планувати проголосити та анексувати “народну республіку” у південно-східному місті Херсон.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс заявив у понеділок, що є “підстави вважати, що росіяни зроблять все можливе, щоб використати” 9 травня в цілях пропаганди.

“Ми бачили, як росіяни дійсно подвоюють свої пропагандистські зусилля, ймовірно, майже напевно, щоб відволікти увагу від своїх тактичних і стратегічних невдач на полі бою в Україні”, – сказав Прайс на брифінгу Державного департаменту.

“Я цілком впевнений, що до 9 травня ми почуємо більше від Москви”, – додав Прайс. “І я цілком впевнений, що ви почуєте більше від Сполучених Штатів, від наших партнерів, включаючи наших партнерів по НАТО, також до 9 травня”.

Як повідомляв OBOZREVATEL, на одному з напрямків Збройні сили України відкинули супротивника на 40 кілометрів на схід від Харкова.

Загалом у Харківській області, зокрема у районі Ізюма, тривають запеклі бої з російськими окупантами. Збройні сили України проводять у регіоні кілька успішних бойових операцій.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Путін 9 травня може офіційно оголосити війну Україні замість “спецоперації” – CNN