facebook

Ні лікування, ні вакцини: з’явилися нові жертви Марбурзького вірусу, який підступніший за COVID-19

Ні лікування, ні вакцини: з’явилися нові жертви Марбурзького вірусу, який підступніший за COVID-19
У Гані зареєстровано два випадки захворювання на смертний вірус Марбург (або Марбурзький вірус), що викликає дуже сильну геморагічну лихоманку.

Обидва пацієнти з підтвердженим діагнозом померли у лікарні, пише Politeka.net із посиланням на ВВС.

Влада Гани заявляє, що ставиться до ситуації з підвищеною серйозністю. 98 людей уже відправлено на суворий карантин.

Як повідомляють в ООН, пацієнти не були пов’язані між собою, але перебували в одній лікарні з ідентичними симптомами: висока температура, діарея, нудота та блювання.

Один із них, 26-річний мешканець Гани, був госпіталізований 26 червня і помер наступного дня. Другий був госпіталізований 28 червня і того ж дня помер.

За словами регіонального директора ВООЗ, влада Гани вже почала готуватися до можливого спалаху. І це дуже важливо, оскільки Марбург може легко вийти з-під контролю.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Уточнюється, що із загиблими пацієнтами контактували близько 90 осіб, включаючи медпрацівників – зараз усі вони перебувають під наглядом фахівців.

Зараження вірусом Марбург викликає захворювання, коефіцієнт летальності у якому сягає 88 відсотків. Однак він може бути значно нижчим за умови надання належної медичної допомоги.

Марбурзький вірус передається людям від летючих мишей і поширюється серед людей шляхом передачі від людини людині: через рідини організму – кров, екскременти, піт і слину.

Свою назву вірус отримав у зв’язку з тим, що вперше був виявлений у Німеччині у 1967 році. Тоді від нього померло семеро людей. Але з того часу випадки в Європі не повторювалися.

На даний момент зареєстрованих вакцин чи противірусних препаратів для лікування марбурзької вірусної хвороби немає.

На ранніх стадіях хворий відчуває головний і м’язовий біль, озноб та втому.

У міру перебігу захворювання симптоми посилюються, починаються хвороби печінки, що супроводжуються жовтяницею, втратою ваги та кровотечею з рота та носа.

Тим часом, Всесвітня організація охорони здоров’я проінформувала громадськість про черговий спалах коронавірусу на європейській частині континенту.

Так, повідомляється, що в Європі почалася нова хвиля коронавірусу, яка спричинена варіантами Омікрон-коронавірусу.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Ні лікування, ні вакцини: з’явилися нові жертви Марбурзького вірусу, який підступніший за COVID-19