facebook

Треба платити податки: зміни для українських переселенців у Польщі

Треба платити податки: зміни для українських переселенців у Польщі

Українці, які живуть в Польщі більше, ніж 183 дні, мають сплачувати в країні податок з українських доходів. Це стосується людей, які працюють за трудовим договором.
Хто має сплачувати податок в Польщі
Станом на серпень 2022 року понад 1 мільйон 320 тисяч українців отримали PESEL в Польщі. Частина з цих людей продовжує сплачувати податки в Україні.

Мінфін Польщі заяляє, що українці, які продовжують працювати віддалено з Польщі за українськими контрактами, мають платити податку країні, у якій живуть. Оподатковувати будуть всі доходи за роботу на території Польщі, включно з отриманими до перевищення порогу 183 днів перебування в країні.

Раніше було дозволено платити податки в Україні, якщо платники бачили її центром своїх інтересів. Нововведення стосується людей, які працюють в Україні за трудовим договором. Інформації щодо ФОПів ще немає.

Що радять експерти
Експерти Офісу ефективного регулювання BRDO радять звернутись до податкових консультантів і детально проаналізувати свій конкретний випадок.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Адвокат Павло Ходаковський радить українцям, які отримали тимчасовий захист у країнах із фіскальною системою, добиватися уникнення подвійного оподаткування:

через суд,
узгодження на рівні Міністерства фінансів України і країни перебування конкретного алгоритму дій щодо переселенців.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Треба платити податки: зміни для українських переселенців у Польщі