facebook

Болгарія пішла проти всього світу і підтримала Росію

Тимчасовий уряд Болгарії та компанія “Лукойл Нафтохім Болгарія” домовилися, що вона може продовжувати свою діяльність та експорт нафтопродуктів до ЄС до кінця 2024 року за умови сплати податків у повному обсязі.

Домовленості було досягнуто незважаючи на попередження Європейської комісії, що це буде порушенням санкційного режиму ЄС.

За словами віце-прем’єр-міністра з питань економічної політики Христа Алексєєва, завдяки цій домовленості болгарський бюджет отримає додаткові 350 мільйонів євро.

“Сьогодні ми досягли дуже важливого кроку – з 1 січня 2023 року “Лукойл” переведе весь видобуток, доходи та податки, які сплачуватимуть у Болгарії, а не, як це було раніше, у Нідерландах чи Швейцарії”, – сказав Алексєєв під час брифінгу із керівництвом російської нафтової компанії.

“Протягом тижня, після того, як Болгарія ухвалить відповідні законодавчі акти, нагляд “Лукойлу” ухвалить рішення про перехід на схему, за якої він перераховуватиме свій реальний прибуток від переробки нафти в Болгарію”, – заявив менеджмент російської компанії.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Угода виглядає вигідною для “Лукойлу”, оскільки де-факто зробить Болгарію базою для часткового відходу від європейського нафтового ембарго.

У своєму червневому пакеті санкцій ЄС заборонив купівлю, імпорт чи передачу російської сирої нафти з 5 грудня 2022 року та інших нафтопродуктів із 5 лютого 2023 року з Росії.

Однак Болгарія отримала виняток “через свою специфічну географічну вразливість” і зможе продовжувати імпортувати сиру нафту та нафтопродукти морським транспортом до кінця 2024 року.

Єврокомісія вже заявила, що “Лукойл” не може експортувати з Болгарії нафтопродукти, виготовлені з російської нафти, але тимчасовий уряд стверджує, що позиція Брюсселя була неправильно витлумачена болгарськими ЗМІ, заявило у жовтні Міністерство фінансів.

Міністерство вказало на виняток, який звільняє від санкцій “нафтопродукти, вироблені в третій країні на основі російської сирої нафти та експортовані в іншу країну або третю країну”, “оскільки вони були виготовлені за межами Росії”.

Іншими словами, бензин та дизельне паливо, вироблені з російської нафти за межами блоку, можуть потрапити на єдиний ринок. Проте уряд не запропонував деталей щодо того, як це правило застосовується до Болгарії як члена ЄС.

Тим часом тимчасовий уряд у Софії має намір скасувати указ попереднього уряду Кирила Петкова, який забороняє експорт палива, виробленого російським НПЗ у Болгарії після 5 грудня. Це дозволить російській компанії продовжити роботу в Болгарії в нинішньому режимі до граничного терміну 31 грудня 2024, коли закінчується термін дії спеціального відступу для Болгарії.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Болгарія пішла проти всього світу і підтримала Росію