facebook

Експерт пояснив, в якому випадку в Україні можлива загальна мобілізація

Масштабна мобілізація в Україні може бути оголошена в рамках підготовки відбиття ймовірного наступу російських військ. Зараз масштабна мобілізація неможлива через брак техніки.

“Посилення мобілізаційних заходів в нашій країні може відбутися в разі підготовки до відбиття ймовірного наступу російських військ. По-друге, у разі надання нам необхідної техніки та озброєння. Річ у тім, що зараз ми не можемо розгорнути масштабну мобілізацію через брак техніки. Наберемо ми людей і що ми з ними будемо робити? У нас не вистачає техніки. Крім цього, сьогодні система працює як конвеєр: ми зазнаємо втрат, тому що йде війна. Для поповнення ми постійно потроху добираємо людей. Але ажіотажу немає”, – відзначив військовий експерт Олег Жданов у коментарі ТСН.

При цьому він зазначив, що центри комплектування набирають людей за професійною приналежністю та вимогою Генерального штабу – якщо немає людей з необхідною спеціалізацією, то набирають відповідних та навчають. За його словами, видавати повістки в громадських місцях будуть й надалі.

“Є роз’яснення Генштабу, що закон дозволяє вручати повістку в будь-якому місці. Крім того, в Україні не встигли до початку повномасштабного вторгнення створити єдиний реєстр військовозобов’язаних. Повістка вручається не для того, щоб відразу відправити на фронт. Вона вручається для того, щоб людина прийшла до військкомату і уточнила свої дані. Зараз Верховна Рада хоче розв’язати це питання на законодавчому рівні: щоб кожен громадянин був зобов’язаний сам приходити до військкомату і уточнювати свої дані”, – підсумував експерт.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Експерт пояснив, в якому випадку в Україні можлива загальна мобілізація