facebook

Розшук призовників: чи можуть давати розпорядження територіальні центри комплектації

Чи мають територіальні центри комплектації право давати розпорядження про розшук і доставляння ухилянтів від мобілізації? Читайте відповідь юриста в матеріалі ТСН.ua.

Про це розповів у своєму Telegram-каналі адвокат Роман Сімутін.

За його словами, це все чергова провокація. Адже такі вимоги можна назвати лише правовою нісенітницею та підміною понять.

Процедура розголошення у розшук
Вона передбачена Кримінально-процесуальним кодексом (КПК). Її здійснюють виключно після того, як було оголошено підозру у скоєнні кримінального правопорушення за ухиляння від призову щодо мобілізації.

Які можуть бути підстави для затримання і доставляння
Після того, як було оголошено розшук, слідчий повинен звернутися з клопотанням до суду про затримання і доставляння підозрюваного до поліцейського органу, де було оголошено розшук.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Оголосити розшук і провести затримання можна лише:

за рішенням суду;
за наявності обґрунтованої підозри;
у рамках відкритого кримінального провадження.
Також адвокат зазначає, що потрібно бути справжнім фокусником, щоб реалізувати це все в межах адміністративної справи або на підставі Порядку, визначеного Кабінетом міністрів.

Хоча в Порядку зазначено, що територіальний центр комплектації може звернутися до поліції з розшуку, затримання і доставляння громадян, які ухиляються від свого військового обов’язку, це, на думку Сімутіна, підміна понять.

Тому що насправді текст повинен звучати так: “Територіальний центр комплектації (ТЦК) може звертатися до поліції для встановлення місцезнаходження та супроводження до ТЦК”. А не для розшуку, затримання і доставлення.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Розшук призовників: чи можуть давати розпорядження територіальні центри комплектації