facebook

Закордонний паспорт можна викинути: тисячі документів в Україні влада оголосила недійсним. Хто влип

Україні багато паспортів стане недійсними – кому треба змінювати документ

Що треба знати?

В Україні чимало документів громадян стануть недійсними; в чому проблема

Це пояснили в Державній міграційній службі України (ДМСУ). Як виявилося, проблема може виникнути в громадян, у яких у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці різна транслітерація (йдеться про ім’я людини).

Зазначається, що в лютому 2023 року багато паспортів визнали недійсними саме через проблему з різною транслітерацією в документах. Тому зараз експерти порадили громадянам уважно перевірити свої паспорти, щоб точно був правильно оформлений паспорт (або знати точно, чи варто змінювати документ).
“Якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним”, пояснили експерти Державної міграційної служби України.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Тому громадянам варто перевірити, чи однаково написано ім’я латиницею в закордонному паспорті та ID-картці. У випадку, якщо все ж таки різниця є, то варто просто звернутися до ЦНАПу, представників міграційної служби або до “Паспортного сервісу” (конкретно установа залежить від того, який саме документ потребує заміни).

Також можна перевірити свої документи онлайн. Зробити це можна на офіційному порталі Державної міграційної служби України.
Слід також нагадати, що українці можуть онлайн записуватися на прийом до ЦНАПів або Паспортних сервісів через офіційні портали установ. Тож зараз необов’язково чекати в чергах.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Закордонний паспорт можна викинути: тисячі документів в Україні влада оголосила недійсним. Хто влип