facebook

Щоб декрет був у радість: поради досвідченої мами

Наталія Романко – львів’янка, лінгвіст-інформатик, перекладач з англійської мови, дружина священика Дмитра Романка, мама двох дітей і співзасновник сімейного інноваційного простору «Як вдома». Тендітна і молода жінка розповідає, як розподілити час у декреті, щоб його вистачало на перебування у колі з найріднішими, улюблене хобі і соціальну активність.

Спілкуватися із дітьми

Хороші стосунки з дітьми існують там, де є порозуміння і довіра. Коли дитинка має, наприклад, рік, то батьки теж неодмінно мають спілкуватися, намагатися розуміти її, вміти зацікавити. А не просто показувати мультфільми на смартфоні, як це часто буває… Коли дитина стає старшою, вона має не боятися підійти до батьків із запитаннями, бажанням щось дізнатися. Зокрема батьки не повинні «втікати убік», коли дитина запитує про статевість та стосунки. Потрібно пояснити на доступному саме цій віковій категорії рівні. Щоб інформація не прийшла із зайвих сайтів та сумнівних компаній.

Наталія Романко завершила факультет “Прикладної лінгвістики” Національного університету “Львівська політехніка”. Працювала з дітьми, навчала їх англійської мови. Коли вийшла заміж, то за рік народилася Анна. Згодом – Маркіян. Зараз Анні 4 роки, а Маркіяну рік.

Шукати баланс

Мені пощастило, бо я зараз можу максимально бути поруч із дітьми. Я можу з ними проводити багато часу і відповідно будувати стосунки. Є такі батьки, які не мають такої можливості, а у силу обставин повинні віддати дитину до садка. Але тут важлива не кількість часу, а якість. Навіть коли ввечері мама і тато повертаються додому втомлені, варто постаратися знайти хоча б півгодини і максимально присвятити їх дітям, «почути» їх, тоді це вибудує ланцюжок щоденного порозуміння.

Слінг – найкращий друг

Я вважаю, що разом з дітьми потрібно ходити на різні події. Бери дитину туди, куди можеш з нею піти. Адже саме так вибудовується довіра, так син, чи донька здатні перейняти батьківський приклад. Якщо ти всюди із собою береш дитину, то вона бачить різні життєві ситуації і навчається на них реагувати. Тоді вона може запитати, чому склалася така ситуація, чому вийшов саме такий результат. Відповідно здобуваються первинна життєва мудрість і досвід.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Втілювати мрії у життя

Ще до одруження ми з чоловіком організовували лекції у школах. Це був проект «Щиро про важливе», під час якого ми проводили лекції для старшокласників про стосунки, кохання. І у нас тоді була мрія створити такий центр, де можна було б лекції організовувати частіше. Вже після одруження ми з чоловіком відвідували курси, де навчалися Крейгтонського методу розпізнавання плідності. І знову ж таки роздумували над тим, щоб створити простір для сімей, де би поєдналися і психологічні тренінги, і різноманітні курси, які допомагали б родинам розвиватися. Роками ця мрія була. І у лютому цього року вона втілилася у створенні сімейного інноваційного простору «Як вдома».

Обмінюватися досвідом з успішними сім’ями

Кожна сім’я – це немов маленька клітинка суспільного організму. І у кожної родини є чого повчитися. Зустрічаючись, спілкуючись, сім’ ї можуть давати одне одному поради, так і певні проблеми долати легше. Ця ідея реалізується зокрема у просторі «Як вдома». Окрім того, тут родина може весело провести час із своїми дітьми. Також у просторі діє «Школа народжувати», щоб батьки були готові до хвилюючого моменту появи малюка. Для підлітків організовано «Школу лідерства», де молодь навчається почуватися впевненіше у своєму середовищі. Також є різноманітні тренінги з циклу proКохання та зустрічі молодіжного руху «Справжня любов чекає», та інші ініціативи.

У кожному дні знаходити радість

Зараз я насамперед – мама. Поруч із дітьми є можливість постійного розвитку, адже постійно варто чогось їх навчати. Для цього у нашій сім’ї є різні методики. Наприклад, картки з малюнками, різні книги. Те, що ми пропагуємо у просторі «Як вдома» те запроваджуємо у своїй сім’ї. Перш за все допомагаємо нашим дітям розуміти свої емоції, щоб усвідомлювати себе. Вчимося і ми. Щодня вчимося терпеливості, щоб бути хорошими батьками. Іноді буває так, що думаєш – чи я себе реалізую? Але зараз я є щасливою, адже максимально перебуваю із дітьми і мені так комфортно. Звісно я потребую трохи часу для себе, щоб відновити свої сили і чоловік мені допомагає в тому. Я думаю, що кожна жінка має це вирішити для себе. Для мене так зараз добре. Я бачу, як діти зростають, досягають своїх цілей. Коли є вільний час, а буває це досить нечасто зараз, я читаю. Особливо мені подобаються психологічні книги. Гарним відпочинком для мене є одноденні наші подорожі, так нам вдалося побачити більшість старовинних замків Західної України.

Фото: з особистого архіву родини Романків

Розмовляла: Оксана Бабенко, kolizhanka.com.ua

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Щоб декрет був у радість: поради досвідченої мами