Мобілізація в Україні попередньо триватиме до 20 травня. Призову підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років. Ряди ЗСУ поповнюються насамперед тими громадянами, які мають досвід у військовій справі. Необхідну кількість призовників визначає Генштаб РНБО.
Як інформує “biz.today.ua”, за законом загальна мобілізація в Україні відбувається у чотири черги (етапи), які запроваджуються відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій.
Чотири етапи мобілізації у 2023 році
Перша черга оперативного резерву — призову підлягають колишні військовослужбовці віком до 40 років, які мають бойовий досвід і відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації. Тут йдеться про ветеранів бойових дій із 2014 року.
Друга черга оперативного резерву — військові, які проходили строкову службу до 2014 року або за контрактом.
Загальна мобілізація в Україні відбувається у чотири черги: кого першими забирають на передову
Мобілізаційний резерв — військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вищих навчальних закладів як офіцери запасу і не закликалися під час попередніх мобілізаційних хвиль.
Громадський резерв — решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень на заклик на військову службу і які можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань виключно в особливий період.
Під час загальної мобілізації призову підлягають всі військовозобов’язані, але перші дві черги є пріоритетними, адже навчання призовників без досвіду вимагає часу, і одразу на передову їх не відправиш.