facebook

Якщо відправляють на війну без підготовки: мобілізованим українцям дали важливу пораду

Юрист прокоментував резонансну загибель на фронті мобілізованого тернополянина Богдана Покітка.

Мобілізовані українці, якщо їх відправляють на війну без проходження необхідної підготовки, повинні писати скарги командуванню своєї військової частини. Якщо це не діє – звертатися до Генштабу та Міністерства оборони.

Про це розповів в ефірі “Сніданку з 1+1” під час всеукраїнського телемарафону адвокат Андрій Новак, коментуючи резонансну історію тернополянина Богдана Покітка, який загинув на фронті всього через місяць після отримання повістки.

Як наголосив юрист, “бувають ситуації, що на місцях не виконують вимог із підготовки бійців і одразу відправляють на передову”.

“В ідеальному світі такого не має бути, і в принципі у нас, за словами військово-політичного керівництва, кожен мобілізований громадянин, який не має бойового досвіду, повинен пройти бойову підготовку. Однак у публічному доступі документів, які б унормовували, що має знати військовослужбовець, мобілізований, немає. Скоріше за все, це є під грифом ДСК – для службового користування. Ми, звичайні громадяни, не можемо цих документів побачити”, – зазначив він.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За словами Новака, “це історія не поодинока, особливо в перші місяці війни я таких історій чув багато”.

Адвокат пояснив, що мобілізовані мають робити в такій ситуації:

“Відразу писати рапорт на командира військової частини або на командира центру комплектування, щоб відправили на полігон, на підготовку. Якщо ж не відправляють, то скаржитись до ВСП – військової служби правопорядку, до військової прокуратури, в Генштаб, Міноборони. Писати скарги, що вас без підготовки бійця відправляють служити на передок”.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Якщо відправляють на війну без підготовки: мобілізованим українцям дали важливу пораду