facebook

Українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Великодня

Українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Великодня
Дата Великодня перехідна. Вона рахується з дати першої повні після дня весняного рівнодення і починається Великим постом

Раніше на саме свято українці відпочивали 3 дні: суботу, неділю (Великдень) та понеділок, як перенесений вихідною з неділі. Що ж чекає на українців у 2023 році і скільки в нас буде вихідних? Про це ми розповімо нашим читачам далі.
У 2023 році українці святкуватимуть Великдень 16 квітня за православним та 9 квітня за католицьким календарем. А ось звичних для нас трьох днів вихідних не буде через воєнний стан, який був запроваджений через повномашстабний наступ росії у лютому 2022 року.

Варто нагадати нашим читачам, що дата Великодня перехідна. Вона рахується з дати першого повного місяця після дня весняного рівнодення і починається Великим постом, який триває сім тижнів. У 2023 році Великий піст розпочався 27 лютого і триватиме до 15 квітня.
У Кодексі законів про працю зазначено, що понеділок після Великодня має бути вихідним днем, оскільки саме свято припадає на вихідний день тижня.
Проте 19 лютого 2023 року в Україні продовжили воєнний стан до 18 травня. Тому відповідно до статті 6 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах військового стану” дія вищезгаданої статті 73 КЗпП скасовується. Тобто вихідного у понеділок 17 квітня не буде.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Великодня