facebook

Безкоштовні хірургічні операції для українців: список, хто і де може зробити

Програма медичних гарантій передбачає безкоштовні операції для пацієнтів


Пацієнти різного віку, що вимагають операції, звільнені від оплати процедур, аналізів, операцій та деяких ліків. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Натомість витрати на ці медичні послуги покриваються Національною службою здоров’я України, оскільки хірургічна допомога є частиною Програми медичних гарантій, що надаються державою.

У всіх медичних установах України, які мають договір із НСЗУ, хірургічні операції проводяться безкоштовно для пацієнтів, незалежно від місця реєстрації. Щоб скористатися цією послугою, необхідно вибрати лікарню, яка має договір з НСЗУ щодо пакету медичних послуг “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”, та отримати направлення від сімейного або лікаря.

Щоб отримати планову або ургентну (невідкладну) операцію безкоштовно, необхідно:

направлення сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
направлення лікаря;
доставлення до медустанови бригадою екстреної медичної допомоги;
переведення з іншої медустанови чи підрозділу;
самозвернення у невідкладному стані.
Як зазначили у відомстві, пацієнтам також не потрібно оплачувати анестезію. У медичних установах, які мають договір із НСЗУ, анестезія входить до пакету медичних послуг “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та фінансується в рамках Програми медичних гарантій. Це поширюється як у планові, і на термінові (ургентні) операції, і навіть інші втручання.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ви можете знайти відповідну лікарню двома способами – зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або ознайомитися з інформацією про медичні заклади, які надають послуги у вказаному пакеті медичних послуг, на офіційному сайті НСЗУ. Д

Як це зробити:

перегляньте карту місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг;
у розділі “Скидання фільтрів” виберіть свою область;
якщо у вашому населеному пункті є медичний заклад,
що надає таку допомогу, виберіть його;
оберіть вид допомоги “Спеціалізована”;
у групі послуг виберіть “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”;
на карті ви побачите детальну інформацію про установи, які можуть надати допомогу за необхідним направленням медичної допомоги.
Пацієнтам, яким потрібне стаціонарне лікування перед операцією, гарантуються всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, своєчасне знеболювання та, при необхідності, інтенсивна терапія. У рамках пакету медичних послуг передбачено передопераційну підготовку, виконання хірургічних операцій та післяопераційний догляд.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Безкоштовні хірургічні операції для українців: список, хто і де може зробити