facebook

Мобілізація в Україні: хто може вже влітку отримати повістку, а кого закликати заборонено

Військовозобов’язаним повідомили когось можуть призвати вже влітку, а хтось не підлягає мобілізації

В Україні військовий стан та загальну мобілізацію продовжили до кінця серпня. Усі чоловіки вікової категорії від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними і можуть бути мобілізовані. Деякі категорії можуть бути покликані вже влітку, а декого заборонено мобілізувати згідно із законом. Цією інформацією ділиться NV.

Міністр оборони Олексій Резніков повідомляє, що мобілізаційні плани з 24 лютого 2022 року ще не виконані, проте ніхто не публікує ці плани, адже вони суворо засекречені. Мобілізації підлягають резервісти та військовослужбовці запасу вікової категорії віком від 18 до 60 років, які придатні за станом здоров’я.

Чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу або перебувають у службі запасу другої черги. Загалом отримати повістку зможуть усі чоловіки, незалежно від стану здоров’я, мають інвалідність або судимість.

Мобілізації підлягають:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

придатні чи обмежено придатні під час воєнного стану вікової категорії віком від 28 до 60 років;

придатні або обмежено придатні під час воєнного стану вікової категорії від 18 до 27 років, які перебувають на військовому обліку запасу та проходили строкову службу;

виключені та зняті з військового обліку (мають «білий квиток»), визнані ВЛК придатними або обмежено придатними під час воєнного стану, якщо не скоїли тяжкий злочин.

Заборонено примусово закликати під час мобілізації чоловіків віком від 18 до 60 років, якщо вони зазнають тяжких хвороб, мають судимість за тяжкі злочини або надали документи, що підтверджують відстрочку від мобілізації. До них можна віднести:

якщо було перенесено операція, мобілізація перенесеться тимчасово відновлення до рішення ВЛК;

якщо під час операції було встановлено металоконструкції;

якщо є тяжкі захворювання опорно-рухового, деформація кісток;

якщо є тяжкі хвороби, такі як СНІД, гепатити, туберкульоз та ін.;

судимість за тяжкі злочини;

якщо є документи, що доводять право на відстрочку за станом здоров’я, за сімейними обставинами, у зв’язку з бронюванням, за професією, навчанням та науковими дослідженнями.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Мобілізація в Україні: хто може вже влітку отримати повістку, а кого закликати заборонено