У відомстві поінформували, що запроваджено новий пакет медичних послуг у рамках Програми медичних гарантій.
Наразі такі медогляди проводитимуться на базі цивільних медичних закладів. Зокрема, держава України фінансуватиме такі послуги:
Проведення медичних оглядів, що включають лабораторні та інструментальні дослідження;
Направлення у разі наявних показань до інших медичних установ, а також надання спеціалізованої медичної допомоги;
Оформлення довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я.
У МОЗ поінформували, що вже складено списки медичних закладів, де проводитимуться медогляди та їх передали до Національної служби здоров’я (НСЗУ).
На цей час вже 480 закладів подали свої пропозиції та з них із 366 затверджено відповідність заявленим вимогам щодо персоналу, переліку необхідного обладнання та наявності необхідних приміщень для проходження ВЛК.
Відомство також працює над юридичними змінами та цифровізацією процесів, зокрема організацією електронних черг та електронного документообігу.
Вже затверджено зміни до двох законів України щодо врегулювання питання залучення цивільних медичних закладів до процедури проведення ВЛК та спрощення документообігу.
Представниця управління стратегічними комунікаціями Апарату Головнокомандувача ЗСУ Оксана Горбач раніше повідомляла, що до кінця травня військово-лікарські комісії мають перейти у всіх шпиталях України на електронні черги. Таку реформу вже запровадили у п’яти великих містах України: Харкові, Львові, Києві, Вінниці та Одесі.
Військовим не потрібно з 5 ранку займати чергу, а прийти на вказаний час до лікаря.