facebook

Від мобілізації не втече ніхто: в Україні розширили список місць, де можуть вручити повістку

Розширився список місць, де можуть вручити повістку


Попередньо мобілізацію та воєнний стан в Україні продовжили до 18 серпня поточного року. В цей час триватиме процес вручення повісток чоловікам призовного віку. Розширився список місць, де наразі можуть вручити повістку, пише 5692.com.ua.

Згідно з останніми змінами, порядок денний можуть вручити громадянам призовного віку від 18 до 60 років незалежно від того, де він перебуває на військовому обліку та місця постійної реєстрації.

Тобто якщо громадянин переїхав до іншої області, раніше йому могли вручати повістку лише за тим місцем, де він прописаний. Але зараз це вже стало можливим на новому місці.

Крім того, в Україні незабаром розпочнеться пляжний сезон і голова пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталія Гуменюк поділилася, що на пляжах улітку також мають право вручати повістки.

Вона додала, що це допустимо за українським законодавством, оскільки пляж вважається також громадським місцем.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Порядок не означає мобілізацію. Спочатку за порядком денним громадян викликають у військкомат для уточнення їх особистих даних. Потім вже можуть надсилатися повістки інших типів, наприклад, з викликом для проходження військово-лікувальних комісій (ВЛК) і т.д.

Зараз головне завдання територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які й мають право вручати повістку, створити резерви, які напередодні контрнаступу гостро потребують поповнення.

Відповідно до Закону України мобілізувати не мають права чоловіків призовного віку, що належать до наступних категорій:

  • Мають право на відстрочку та подали документи, що підтверджують це. Наприклад, за станом здоров’я, сімейними обставинами – троє дітей віком до 18 років, догляд за родичами з інвалідністю, професія, яка підпадає під бронювання;
  • Якщо людина перенесла операцію – до рішення ВЛК їх не можна мобілізувати;
  • мають встановлені металеві конструкції під час операції;
  • Мають тяжку хворобу, через яку вважаються тимчасово або повністю непридатними до військової служби.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Від мобілізації не втече ніхто: в Україні розширили список місць, де можуть вручити повістку