facebook

Мобілізація в Україні вийшла на новий рівень: кого можуть призвати на службу після 60 років

Під час воєнного стану закликати до ЗСУ можуть і громадян віком понад 60 років.


Існує встановлений максимальний вік для українців, яких можуть призвати на військову службу, і наразі ця межа становить 60 років. Про це йдеться в законі “Про військовий обов’язок та військову службу”.

Однак для рядових, молодших сержантів та старшинського складу ця вікова межа становить 45 років у звичайні періоди. Під час військового конфлікту деякі люди можуть мобілізувати та після досягнення 60 років.

Одна категорія військових може бути призвана на службу після досягнення граничного віку мобілізації. Йдеться про найвищий офіцерський склад, такий як генерал-майори, генерал-лейтенанти, генерал-полковники та генерали армії України.

Закон також передбачає, що протягом особливих періодів деякі військовослужбовці можуть залишатися на службі ще на 5 років після досягнення граничного віку. В такому випадку немає поділу на категорії чи належність до певних військових формувань, оскільки дозвіл застосовується до всіх українців, які висловили таке бажання.

Основна умова полягає в наявності високої професійної підготовки та унікального досвіду практичної роботи на посаді. Для продовження служби у Збройних Силах України потрібно отримати висновок військово-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров’я.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

На основі укладання Військово-лікарської комісії (ВЛК) після мобілізації військовозобов’язані розподіляються на місця служби. Якщо комісія визнала людину обмежено придатною, для неї закрито доступ до деяких підрозділів Збройних Сил України.

Однак під час військового конфлікту такі особи все одно можуть бути покликані, і відповідно до Наказу Міністерства Оборони №402 від 14.08.2008 року існує кілька видів служби, де їх можна допустити.

Обмежено придатні особи не можуть служити у наступних підрозділах:

 • Високомобільні десантні війська;
 • Плавсостав;
 • Морська піхота;
 • Спеціальні споруди.
  Однак, обмежено придатні особи можуть бути направлені на службу в такі місця:
 • Частини (підрозділи) забезпечення;
 • Військові комісаріати;
 • Установи, організації та навчальні заклади.
  Деяким чоловікам та жінкам надається відстрочка від обов’язкової мобілізації військової служби з певних підстав. Ці підстави включають стан здоров’я, навчання у вищих навчальних закладах, бронювання на роботі, викладання або заняття науковою діяльністю, сімейні обставини та професійну діяльність.

Однак слід зазначити, що ці підстави не є постійними та не забезпечують відстрочення протягом усього періоду мобілізації. Наприклад, бронювання працює лише протягом 6 місяців, але може бути продовжено, якщо як людина, так і її роботодавець відповідають усім вимогам.

Студенти також можуть отримати повістку на військову службу, особливо при переході на вищий академічний ступінь, наприклад, з бакалаврату на магістратуру.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Мобілізація в Україні вийшла на новий рівень: кого можуть призвати на службу після 60 років