Чого чекати на українців з 1 серпня
Нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що вже з 1 серпня на українців чекають нові податки, а ще всілякі перевірки. Про це стало відомо з матеріалу, опублікованого у телеграм-каналі.
Отже, в даному матеріалі йдеться багато про що, а також повідомили про важливу інформацію щодо законопроекту #8401 (скасування 2% ФОП та повернення податкових перевірок). Так ось, там буде важливим є оновлення тексту щодо двох речей.
Перше, що стосується перевірок. Документальні планові перевірки можуть бути включені виключно до платників податків, які здійснюють діяльність у сфері:
виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
надають фінансові, платіжні послуги.
Друга, за РРО:
звільняється від відповідальності за порушення вимог у сфері РРО, скоєних у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року.
Це ті зміни, які ми вчора домовилися на засіданні фракцій. Решта залишається, як і норми набирають чинності з 01 серпня, включаючи відмінність 2% ФОП.
Також наголошується, що ці зміни затвердимо на засіданні Комітету. А Законопроект #8401 ухвалять загалом уже найближчими днями.
Зазначається, що ця редакція буде прийнятна для МВФ, оскільки ми за фактом порушуємо відразу три пункти:
термін запровадження скасування 2% 01 серпня (а не 01 липня);
залишаємо для більшості суб’єктів мораторію на перевірки;
за фактом запровадження РРО переносимо до 01 жовтня (а не 01 липня).
Ще в матеріалі наголосили: “І останнє, за перевірками. Там начебто у ВП (за результатами зустрічі з бізнесом) є ідея ж зробити лише один орган, який має з обшуками або з перевірками ходити для бізнесу. Коротше, там рівень компетенції в ВП” так «класний», що вчора довелося на засіданні фракцій пояснювати різницю між правоохоронним органом та фіскальним.І що якщо СБУ чи БЕБ дати право робити ще й податкові перевірки, то точно тапочка буде) Але я пишу це для того, що щодо перевірок нам офіс щось пообіцяв за 3 тижні підготувати якісь зміни. Упевнений, що, як завжди, закінчиться великим нічим, тупим піаром у стилі «заборонити готівку» і затягнеться на роки, але хоча б настрій піднімуть».