facebook

Батьків попередили: Які довідки потрібно надати перед школою та дитсадком

Лікарі закликають батьків пам’ятати про необхідність проведення вакцинацій та отримання довідок про стан здоров’я перед новим навчальним роком.

Одним із лікарів, який обслуговує пацієнтів через систему Helsi, є сімейний лікар Дмитро Пемпко. Він поділився інформацією про важливість щеплень та необхідність відповідних довідок, інформує Апостроф.

За його словами, єдиною дійсною причиною відсутності щеплень у дитини є медичні протипоказання. Відмова батьків не є підставою для недотримання календаря щеплення.

Існує певний перелік обов’язкових щеплень, що надаються безкоштовно. До обов’язкових вакцин для дітей належать:

– щеплення проти туберкульозу (БЦЖ);
– вакцинація від вірусного гепатиту Б (ВГБ);
– щеплення від кашлюку, дифтерії, правця (АКДП, АаКДП, АДП, АДП-м);
– вакцини від поліомієліту (ІПВ, ОПВ);
– щеплення проти ХІБ-інфекції;
– Щеплення проти кору, паротиту та краснухи (КПК).

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Для отримання довідки про стан здоров’я дитини необхідно записатися на прийом до лікаря, пройти медичний огляд та переконатися, що щеплення було зроблено та зареєстровано у формі №063/о. Після цього лікар може надати довідку.

Перед початком навчального року діти мають пройти медичний огляд, на основі якого видається форма №086-1/о. Дітям необхідно пройти огляд у кількох фахівців, включаючи дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога, стоматолога та інших фахівців за потребою.

Довідку про медичний огляд можуть отримати лише діти, які були вакциновані відповідно до щеплення та мають підтверджуючі документи.

Для дітей, які відвідують дитячий садок, достатньо мати довідку від педіатра та сімейного лікаря. Це не вимагає особливої ​​форми, але якщо дитина має довідку, в якій зазначено обов’язкову вакцинацію, вона є обов’язковою.

Важливо пам’ятати, що вакцинація та медичний огляд є невід’ємними частинами турботи про здоров’я дитини та її довкілля. Батькам рекомендується стежити за виконанням календаря щеплень і своєчасно проходити медичні огляди.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Батьків попередили: Які довідки потрібно надати перед школою та дитсадком