У МОЗ заявили про скасування інвалідності в країні
Міністерство охорони здоров’я підготувало законопроєкт, яким пропонується по-новому встановлювати інвалідність, пише Укрінформ.
Натомість у відомстві пропонують запровадити оцінку втрати функціональності. Такою новиною поділився Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу в Житомирі.
За його словами, уряд України ухвалив план реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Ляшко зазначив, що вже з 2025 року в країні будуть вже зовсім інші підходи до проведення МСЕК та встановлення інвалідності.
Міністр зазначив, що людина з травмою потрапляє на реабілітацію, звідти її завдяки мультидисциплінарній команді через електронні інструменти буде направлено на програми щодо повернення функціональності, втраченої через травму чи хворобу.
Ляшко поділився, що було створено міжнародний класифікатор функціонування. Згідно зі змінами, в Україні взагалі не буде поняття “інвалідність”.
За його словами, люди “ганяються” за нею, оскільки можуть отримати пільги та компенсації. Після запровадження змін українців повертатимуть до економічного незалежного стану.
Крім того, голова МОЗ Віктор Ляшко заявив, що з 1 січня 2025 року в країні не буде медико-санітарної експертизи (МСЕК), яка і встановлює групу інвалідності.
Але для зміни системи МСЕК, зазначив Ляшко, слід внести низку необхідних змін до 19 законів та 49 підзаконних актів. Замість МСЕК буде запущено сучасну систему реабілітації та адаптації.
Також буде створено мультидисциплінарні реабілітаційні команди, а систему МСЕК переведуть в електронний формат.
Якщо втрата функціональності не дозволить працювати, тоді буде призначено соціальну допомогу, тобто компенсацію деяких витрат. Також буде до такої людини прикріплено соціального співробітника.
Якщо стан здоров’я дозволятиме продовжити працювати, тоді людина повернеться до професійної діяльності.