facebook

У Раді підготували “сюрприз” для чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого – доведеться заплатити до 500 тис. грн

Народні депутати пропонують брати “добровільні внески” на Збройні сили з чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, при поверненні додому. Відповідний законопроєкт №8029 зареєстрували у Верховній Раді. Його ініціатором є нардеп від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу, передають Патріоти України.

Якщо в пункті перетину чоловіки не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочки від військової служби під час мобілізації, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 гривень за кожен місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

Наприклад, чоловік незаконно виїхав з України на початку повномасштабної війни. У разі прийняття законопроєкту, станом на жовтень 2023 року, він мав би заплатити майже 500 тисяч гривень.

“Норма статті передбачає добровільну сплату такої суми, але водночас проєктом передбачається право на в’їзд в Україну при умовах, зазначених в цьому проєкті, тобто за умови сплати внесків. Це означає, що в’їзд в Україну чоловікам, які виїхали без дотримання цих вимог, можливий лише у разі сплати внеску”, – розповіла ТСН.ua адвокатка.

Однак Марина Бекало вважає, що цей законопроєкт, скоріше за все, не буде ухвалений. Адже, на її думку, він має багато недоліків. Крім того, його не підтримує Міністерство оборони та Державна прикордонна служба.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

У Раді підготували “сюрприз” для чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого – доведеться заплатити до 500 тис. грн