facebook

Торкнеться всіх городів, дач, паїв, наділів: влада всерйоз взялася за землю українців

На власників земельних ділянок чекають масштабні нововведення


Кабінет міністрів 13 жовтня ухвалив постанову, яка вже набула чинності і згідно з якою в Україні запустять пілотний проект щодо масової оцінки земель протягом наступних 11 місяців. Подробиці розповідає “Стіна”.

Крім того, уряд затвердив порядок реалізації прикріпленого пілотного проекту щодо проведення масової оцінки земель, а Мінагрополітики у співпраці з Мін’юстом та Держгеокадастром зобов’язав забезпечити електронну інформаційну взаємодію між інформаційними системами Державного земельного кадастру та Державного реєстру прав на нерухомість в обсязі, необхідному для реалізації.

Також Міністерству аграрної політики та продовольства слід подати протягом місяця з завершення реалізації пілотного проекту Кабінету Міністрів України остаточний звіт про результати його реалізації та поінформувати про законодавчі акти, до яких необхідно внести зміни у результаті реалізації пілотного проекту.

Масова оцінка земель – це вид оцінки, який проводитиметься на всій території України з періодичним оновленням. Вона базується на даних про ціну (вартість) земельних ділянок та іншого нерухомого майна, розташованого на них, а також на даних про ціну (вартість) речових прав та розміри плати за користування чужими земельними ділянками та іншим нерухомим майном, розміщеними на цих ділянках.

Процедура також включає відомості про зареєстровані майнові права на земельні ділянки та їх обтяження. Цей вид оцінки призначений, зокрема, для використання як база для оподаткування плати за землю.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Геоінформаційна система масової оцінки земель – це частина програмного забезпечення Державного земельного кадастру, що забезпечує автоматизацію проведення та оновлення масової оцінки земель, а також публікацію її результатів у відкритому доступі.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Торкнеться всіх городів, дач, паїв, наділів: влада всерйоз взялася за землю українців