facebook

“Багатьом українцям скоро скасують пенсії”: що відбувається і хто залишиться без виплат

Мінсоцполітики для оптимізації бюджету може припинити виплати пенсіонерам. Відбувається це у випадку відсутності операцій із пенсійним рахунком протягом 180 днів за певних умов.

Хто більше не отримуватиме пенсії

Як інформує “РадіоТрек”, під час телемарафону заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак повідомила, що у разі відсутності карткових операцій на пенсійному рахункові впродовж 180 днів (6 місяців) – нарахування припиняються.

Заступниця міністра пояснила, що такі механізми є необхідними для оптимізації грошей платників Єдиного соціального внеску. Застосовується така міра тоді, коли перестають відбуваються будь-які операції із пенсійним рахунком та триває до моменту, поки не стає відомо, що трапилось із його власником.

Також Марчак додала, що така практика вже здійснюється впродовж кількох років і підкреслила, що припинення виплат не означає їхнє повне скасування.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Я б хотіла всіх заспокоїти і сказати, що насправді механізм працює вже давно, багато років, і це постійна практика того, як працює система соціальних виплат і пенсій.

А зараз ми навпаки працюємо над тим, щоб послабити і зробити цей механізм простішим і адаптованішим для тих громадян, які перебувають за кордоном або в зоні бойових дій і в яких є проблеми з реалізацією цього механізму.

Пенсія акумулюється на рахунках пенсійного фонду, але поки що не перераховується на картку людини”,- підкреслила Марчак.

Яким чином можна відновити пенсійні виплати

Заступниця міністра соціальної політики уточнює, що пенсійні виплати можливо відновити. Для цього лише потрібно пройти фізичну ідентифікацію.

Шляхи проходження фізичної ідентифікації:

звернення до відділення ПФУ або банку;

проходження відеоідентифікації Пенсійним Фондом;

надсилання листа до Пенсійного Фонду;

за допомогою порталу “Дія. Підпис”.

Важливо, що у разі перебування пенсіонера за кордоном, необхідно звернутися до місцевого консульства.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Багатьом українцям скоро скасують пенсії”: що відбувається і хто залишиться без виплат