facebook

На такий кульбіт від долара не очікував ніхто: історичний мінімум, дойшов до піку глобальних змін на валютному ринку

Гривня продовжує падати в ціні! На ранок 4 січня середній курс продажу долара в Україні впав на 10 копійок до 39,05 гривень, курс євро впав на 35 копійок до 42,75 гривень.

В обмінних пунктах купують долар у середньому по 38,55 гривні, євро по 42,00 гривні.

На міжбанку курс сьогодні перебуває на рівні 38,15-38,18 грн/долар (купівля-продаж) – зростання на 3 копійки порівняно із закриттям у попередній день.

Офіційний курс
Національний банк України знову підвищив курс долара за підсумками торгів на міжбанку. Долар дорожчає шостий день поспіль і знову поновив історичний максимум.

Офіційний курс на 4 січня 2024 року встановлено на такому рівні: 38,1159 грн за 1 долар (+0,0320 грн). Курс євро становитиме 41,6073 гривень за 1 євро (-0,1136 грн).

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ситуація на ринку
Максимальний курс на готівковому ринку був зафіксований 1 січня – 39,50 за долар та 43,50 за євро. Потім курс почав знижуватись.

Наступного тижня, з 8 по 14 січня, глобальних змін на валютному ринку не очікується, сказав у коментарі РБК-Укаріна Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.

За його прогнозом, курсові рамки можливих (очікуваних) змін на міжбанку будуть на рівні 38-38,6 грн/долар та 39-40,5 грн/євро, а на готівці будуть у 38,5-39,5 грн/долар та 39-41 грн/євро.

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 4 січня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 38,1159 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 41,6072 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.

 

Офіційний курс долара продовжує рости. А от євро трохи впав в ціні.

Дійсно, експерти прогнозують, що у січні може бути незначне зростання долара. Але українці вже згодом спостерігатимуть повернення курсу назад. Поки що важко спрогнозувати, до якої позначки впада ціна на іноземну валюту США – чи до 37, чи до 38 гривень, але зниження точно буде.

Адже, варто зауважити, що на курс можуть повпливати низка чинників. Наприклад, якщо знадобиться додаткова емісія Національного банку України (випуск грошей на ринок) – це послабить гривню. Затягування процесу прийняття рішення та отримання Україною фінансової допомоги також негативно відобразиться на державній валюті та її ціноутворення відносно іноземних.

Український уряд на перший квартал – до березня – точно має резерви, які допоможуть нашій економіці стабільно функціонувати, допоки в США та в Євросоюзі втрясеться політична турбулентність довкола чергової фінансової допомоги нашій країні. Тому є надія, що українська гривня втримає свої позиції.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

На такий кульбіт від долара не очікував ніхто: історичний мінімум, дойшов до піку глобальних змін на валютному ринку